הכלה למטפלים

מי מטפל במטפל? מי מכיל את המכיל?

ההתמודדות:

השאלה מי מטפל במטפל – היא שאלה שמעסיקה תמיד חלק גדול מהמטפלים. כידוע, המטפלים מכילים את כל המטופלים שלהם, מקשיבים לתלונותיהם, למצוקותיהם, ולאשר יושב על ליבם. הם עם הזמן, לעיתים קרובות המטפלים מתעייפים מכך שהם נושאים עליהם את העומס והכאב הרב של מטופלים רבים כל כך.

אמנם, במקרה הטוב, המטפלים מקבלים הדרכה ממטפל בכיר יותר.  יחד עם זאת, ההדרכות לעיתים קרובות עוסקות בעיקר במטופל עצמו, ובדרכים לסייע לו, והמקום של המטפל עשוי להתפספס. לעיתים ההדרכות יעסקו גם בקשיים של המטפל, ובהתמודדות שלו, אך עדיין ולמרות הכל המוקד הוא על ההעברה נגדית במגמה מה קורה למטפל בעקבות המפגש עם המטופל, וכיצד נוכל באמצעות הבנה הזו, לסייע טוב יותר למטופל, ועדיין המטפל נותר ללא מענה.

אכן, כולם יודעים שכל מטפל הוא בתקופה כזו או אחרת מטופל, ובמקרים בהם המטפל עצמו הולך לטיפול – כדי לעבד את מה שעובר עליו. עם זאת, מכיוון שהוא בעצמו מטפל, הוא מתקשה להתמסר ולהיות מוכל, מכיוון שהוא יודע לעומק מהו טיפול, הוא מנתח כל הזמן מה שקורה בטיפול, וגם בסוף של טיפול כזה – המטפל – המטופל עשוי להישאר עם החוויה שהמטפל שלו לא הצליח להכיל אותו באמת. אם כן, בפועל ייתכן וגם טיפול לא יעניק את ההכלה, והמטפל עדיין ירגיש מוצף, ושהוא נותר עם מענה בלתי מספק.

המענה:

טיפול מחובר ניגש למטפל מן הכיוון הלא מילולי – וייחודיותו היא בחווית ההכלה הייחודית שהוא מעניק למטופל.

החוויה של הילינג אנרגטי פסיכו-פיזי – היא חוויה שפעם ראשונה מישהו רואה אותנו באמת, שמישהו מבין אותנו ללא מילים. לעיתים החוויה דומה לשחזור של חווית התינוק ברחם. לא צריך להכביר במילים. הטיפול נוגע ברבדים העמוקים ביותר שלנו.

המטפל שמגיע לטיפול כזה – יכול סופסוף לשחרר, להרפות, ולהתחבר למשאבים הפנימיים שלו – כדי להיטען מחדש, ולאזן את עצמו.

תהליך הטיפול - איך זה עובד?

בתחילת הפגישה "המטפל - המטופל" מתאר במספר משפטים קצרים – את  ההתכוונות שלו – את הבקשה שלו – אליה הוא מבקש "שהמטפל – המטפל" יתכוונן בטיפול.

בהמשך הפגישה "המטפל – המטופל" המוכן שוכב על המיטה – והטיפול מתחיל.

חשוב להדגיש שההתכוונות חשובה פה מאוד – מכיוון שלא מדובר בטיפול מאזן רגיל – אלא בטיפול שמגמתו לעבד את הקושי – אותו מבקשים לעבד.

לעיתים כאשר נרצה להעמיק בתהליך – נבחר בתהליך ה- "ריברסינג" הנשימה המעגלית. הריברסינג – כשמו כן  הוא – re-birthinng מדמה ומשחזר את תהליך הלידה. הנשימה האינטנסיבית מנקה חסימות, ומשקעים. ההתכוונות של הנשימה חשובה אף היא – ומכוונת את התהליך אל מה שאנו מעוניינים ליצור ולחדש.

במידה ולאחר סדרת טיפולים – נראה כי יש משקעים שנותרו – ייתכן ויש עדיין חוויות עבר וחוויות ילדות – שלא עובדו – ונקשרות אסוציאטיבית לקושי שנחווה. במקרה זה נשתמש ב- EMDR כדי לעבד את הזכרונות שנותרו גולמיים ולא מעובדים.

לבסוף נתבונן יחד בסיבות להיווצרות העומס, ובמידת האפשר, נבנה תוכנית על מנת למנוע ככל האפשר שחיקה בעתיד.

ניתן להגיע לטיפול הכלה בעת הצורך – או רצוי אף באופן קבוע – כחיזוק ותחזוקה למטפל.

  • טיפולי המגע לגברים בלבד.

  • הנחה בתשלום מראש - לרוכשים סידרה של 5 מפגשים. ההנחה ניתנת כי סידרה של 5 מפגשים מחזקת את חווית ההכלה, ונותנת את הביטחון שההכלה היא תהליך. לכן אנו מעודדים את זה.

  • אורכה של פגישת הכלה – טיפול במטפל - 60 דקות.