top of page

ייעוץ זוגי לדתיים: תרגישו בבית! המלצות מטפלים זוגיים דתיים לייעוץ זוגי דתי

כאן תמצאו יועצת זוגית דתית - המקום לטיפול זוגי דתי ברוח היהדות

ייעוץ זוגי לדתיים

ברוכים הבאים לטיפול מחובר! 

נשמח לסייע לכם ללמוד עוד על ייעוץ זוגי דתי:

💔 האם כדאי לפנות ליועצת זוגית דתית?

כיצד למצוא המלצות ליועצת זוגית דתיה / ייעוץ זוגי דתי?

💘 מהן 9 הסיבות המרכזיות שמביאות זוגות דתיים לפנות לייעוץ זוגי דתי?
מהן 4 הגישות המובילות לטיפול זוגי דתי?

💞 מה עושים בפגישות במסגרת טיפול זוגי?

🕐 כמה זמן נמשך בדרך כלל טיפול זוגי לדתיים?

❎ מתי לא כדאי להפסיק טיפול זוגי? 

צרו קשר ונשמח לסייע לכם לאתר מטפל זוגי ומשפחתי מתאים

ניתן גם לפנות כאן באופן עצמאי למטפלים המומחים בייעוץ זוגי דרך האתר.

ייעוץ זוגי דתי המלצות - רשימת מטפלים מומחים בטיפול זוגי דתיים
יועץ זוגיות דתי לאומי | יועץ זוגיות תורני

מיכל אזולאי אשכנזי - מטפלת טיפול מחובר

מיכל אזולאי אשכנזי

ייעוץ זוגי לדתיים

עו"סית קלינית מנוסה. מטפלת במבוגרים, נוער בטיפול פרטני או זוגי. מטפלת בגישה אנושית, חמה ומעמיקה ובגישה דינמית ואינטגרטיבית. מאמינה באנשים ובקשר מיטיב. מטפלת בדכאון, חרדות, אובדן, טראומה, פגיעות מיניות, o.c.d ומשברי חיים. מסייעת גם במקרים בהם יש צורך לגייס את כוחות הסביבה.

מקום הקליניקה:

פרדס חנה , טיפול אונליין

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

0733747346

אלעד ברוכין - מטפל טיפול מחובר

אלעד ברוכין

ייעוץ זוגי לדתיים

מטפל זוגי בגישה אינטרגרטיבית מתוך תפיסה פסיכודינמית ובראייה משפחתית מערכתית. מלווה זוגות לאורך שנים, במקצועיות וברגישות רבה. מומחה בליווי דתיים וחרדים לאורך מעגל החיים, מצעירים ועד מבוגרים, כגון ליווי לקראת נישואים, קשיים זוגיות, גיל המעבר, גירושים ועוד.
(כיום לא מטפל פרטני)

מקום הקליניקה:

חריש. מצפה אילן

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

0733747213

יהודית מסנר - מטפלת טיפול מחובר

יהודית מסנר

ייעוץ זוגי לדתיים

יועצת חינוכית וביבליותרפיסטית M.A. ניסיון רב בטיפול פרטני והנחיית קבוצות. מתמחה במערכות יחסים במשפחה- הורות וזוגיות. מטפלת במצבי משבר, אובדן וטראומה. מלווה תהליכי קבלת החלטות, שינוי וצמיחה במעגלי החיים. משלבת כלים של הבעה ויצירה, חשיבה קוגנטיבית- התנהגותית וגישה נרטיבית מתוך תפיסה אמונית.

מקום הקליניקה:

ירושלים וגבעת זאב

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

0733747289

הדסה מוריס - מטפלת טיפול מחובר

הדסה מוריס

ייעוץ זוגי לדתיים

עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית, מטפלת זוגית, משפחתית, ומינית. בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בטיפול במבוגרים מכל גווני הקשת הדתית במרפאה לבריאות הנפש ובקליניקה פרטית. מטפלת בקשיים שונים לאורך מהלך החיים ואף בהתמודדות עם בעיות נפשיות. מאמינה בטיפול אנושי בגובה העיניים המלווה בקמצוץ של הומור:)

מקום הקליניקה:

ירושלים (פסגת זאב), טיפול אונליין

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

0733747291

דוד רונן גלזר - מטפל טיפול מחובר

דוד רונן גלזר

ייעוץ זוגי לדתיים

פסיכולוג עם ניסיון רב שנים. מטפל בילדים, נוער ובמבוגרים, וכן מלווה זוגות ומשפחות. מאבחן, מדריך הורים, ומטפל קוגנטיבי התנהגותי. מומחה בהתמודדות עם מצבי אבל, שכול, אובדן, אובדנות, מחלות כרוניות ועוד. מאמין כי כל אדם באשר הוא יכול למצוא משמעות ושמחה בחייו.

מקום הקליניקה:

חיפה, טיפול אונליין

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

0733747214

חגית פרלמן - מטפלת טיפול מחובר

חגית פרלמן

ייעוץ זוגי לדתיים

חגית פרלמן, עו"ס קלינית MSW, ופסיכותרפיסטית התנהגותית קוגנטיבית (CBT). בוגרת התוכנית הישראלית לפסיכותרפיה התנהגותית קוגנטיבית מטעם אוניברסיטת בר אילן והאגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגנטיבי (איט"ה). מטפלת בין היתר בחרדה, דיכאון, דימוי עצמי, חולי, אובדן ושכול. עוסקת בטיפול פרטני, זוגי, משפחתי והדרכת הורים.

מקום הקליניקה:

קיבוץ שעלבים (ליד למודיעין), טיפול אונליין

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

0733747276

מיכל בן יצחק - מטפלת טיפול מחובר

מיכל בן יצחק

ייעוץ זוגי לדתיים

עו"ס קלינית, MSW, פסיכותרפיסטית CPP, מטפלת בהורים וילדים, קשיי התקשרות, קשב וריכוז, וחרדות חברתיות. מטפלת זוגית ומשפחתית. מאמינה כי טיפול מוצלח מושתת על יצירת מרחב של הקשבה, הבנה, קבלה ואמון, תוך התמקדות בגילוי וזיהוי הכוחות הטומונים באדם. מציעה כלים ופתרונות מעשיים לקונפליקטים זוגיים, אישיים ומשפחתיים.

מקום הקליניקה:

גבעת שמואל, טיפול אונליין

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

0733747280

האם כדאי לפנות לייעוץ זוגי לזוגות דתיים? האם יש סיכוי לאהבה?

החיים הזוגיים יכולים להיות מאתגרים לכולם, ולזוגות דתיים לא פחות ולעיתים אף יותר. אם אתם מתמודדים עם בעיות בזוגיות ומחפשים מישהו שיכול לעזור לך, אתם לא לבד!

במהלך טיפול זוגי לדתיים תוכלו לקבל תמיכה וכלים רבים במסע שאתם עוברים. כאן תוכלו לפגוש מטפלת זוגית דתית המעריכה ומוקירה את המקום של התורה בחייכם, ומתייחסת אליכם ולאמונותיכם בהוקרה, ברגישות ובהזדהות עמוקה. היא מכירה את האתגרים הייחודיים המאפיינים את מערכת היחסים של זוגיות דתית ושל המשפחה הדתית, ולכן יכולה לספק לכם כלים מותאמים אישית למה שאתם עוברים כרגע, גם אם זה נראה כרגע מייאש וכדרך ללא מוצא. נשמח לסייע לכם למצוא יועץ זוגיות דתי לאומי או יועצת זוגית דתית.

למה חשוב לדתיים לפנות לייעוץ זוגי לדתיים אצל אצל מטפל זוגי דתי או יועצת זוגית דתית?

אכן האתגרים של העולם המודרני, המלא בערכים מגוונים וסותרים, לא פוסחים גם על החיים הזוגיים בכלל, ובפרט לזוגות דתיים שאמונים על ייסוד קשר תוך שמירה על הדברים שחשובים להם.

אל הקשיים האוניברסליים הבינאישיים שחווה כל אדם עלי אדמות, נוסף הנדבך של הראייה של הזוגיות כדבר מקודש. ידועה לנו גישת היהדות כדברי רבי עקיבא: "איש ואישה - זכו שכינה ביניהם". אל מול החשש והרצון להמנע ככל האפשר מלהגיע למצב של "לא זכו אש אוכלתם" (סוטה יז.). הקשר עם השותף השלישי לקשר הזוגי, ה- ה' האלקית שמחברת בין הא' ל- ש', הוא הנוכח-נעדר בחדר הטיפול, ומשפיע בדרכים רבות על התפתחות הקשר הזוגי.

לכן, כאשר מתעוררות בעיות זוגיות, מומלץ לפנות ליועץ זוגי המתמחה בייעוץ זוגי לזוגות דתיים, מכיוון שישנם מספר יתרונות בבחירת יועץ נישואין דתי בהשוואה לאחד שאינו כזה.

מטפלת זוגית דתית מכירה ויכולה להבין באופן מעמיק עם עולמו של הזוג הדתי. היא מכירה את הקשיים, הלבטים, והמחשבות שמלווים זוג דתי מבפנים ולא רק כמתבוננת מבחוץ. בעולם שלנו שהוא עולם כה מבולבל, זוגות רבים יבחרו להפקיד את בניית קודש הקדשים האישי שלהם, אצל אדם שאמונה ויראת ה' הן נר לרגליו.

זוגי דתי - בדרך ליועץ זוגי דתי

דוגמאות לקשיים שרבים מביאים אל טיפול זוגי דתי:

בין הקשיים שיכולים לבוא לידי אצל זוגות דתיים במהלך שלבי החיים השונים באופנים שונים:

 • התמודדות עם תקופת ההיכרות ובניית הקשר.

 • התמודדות עם סוגיות של אינטימיות, קדושה, וצניעות.

 • התמודדות עם מתחים ולחצים מהמשפחה הקרובה והמורחבת המשפיעה על מערכת היחסים שלהם.

 • מורכבויות והיבטים של הקהילה הדתית לסוגיה ולאורך שלבי החיים השונים.

 • פערים בין המחויבות הדתית לבין הרצון האישי והפרטי של בני הזוג.

 • ביטויים שונים של חלוקת התפקידים הקלאסית והמודרנית בין הגבר והאישה - המקשים על הסנכרון בין בני הזוג.

 • התמודדות עם המאמץ למצוא דרך כיצד להצליח להצליח לצלוח את שגרת היומיום השוחקת.

 • האתגר למצוא את הדרך לחבר בין מאווי הלב והצרכים האישיים של כל אחד מבני הזוג וזאת תוך שמירה על עולם הקודש והטהרה.

טיפול זוגי ברוח היהדות אצל יועצת זוגית דתית - יאפשר לכם לבחון כיצד אפשר להמנע מלהתרחק מבן הזוג, ולהתמלא בכעס ובמטענים אחד כלפי השני. תוכלו לגלות דרכים חדשות כדי לחזק את הקשר ביניכם, כך שיעמיק עם השנים לחברות קרובה, ושותפות של מסע החיים לה איוותם וקיוויתם. בע"ה תזכו לשמוח בערב בבן הזוג שאתם פוגשים: "נפשי איוויתיך בלילה" ולשמוח בבוקר על האדם שאתם פוגשים בקומכם בבוקר "אף רוחי בקרבי אשחרך" (ישעיהו כ"ג).

ייעוץ זוגי לזוגות דתיים

טיפול זוגי לציבור הדתי מא' ועד ת': סיבות נפוצות לפניה לייעוץ זוגי דתי עם מטפלת זוגית דתיה:

ישנן סיבות רבות שיכולות להביא זוגות דתיים לפנות אל יועץ נישואין דתי או אל יעוץ זוגי לדתיים, נפרט כאן את הנפוצות שבהן:

 1. ייעוץ זוגי דתי לקראת נישואין ובניית הקשר בשנה הראשונה - השנים הראשונות של בניית הקשר ושל הנישואין עשויות להיות מאתגרות, והן מהותיות לבניה של קשר בריא ויציב של בניין עדי עד.

  עבור זוגות דתיים שלעיתים לא הכירו מקרוב את בני המין השני, נדרש מרחב של למידה כדי ללמוד להכיר את הצד השני, ולמצוא את העמק השווה ביניהם. אצל זוגות דתיים מעבר מקשר של אפס למאה מעורר פעמים רבות פחדים, חששות ועשוי ליצור ריחוק וחוסר ביטחון אחד מול השני.

  באמצעות ייעוץ זוגי למגזר הדתי, אפשר ללמוד כיצד למצוא את האיזון, גם בימי הנידה היוצרים תקופות של קרבה וריחוק בין בני הזוג. אפשר ללמוד כיצד אפשר ליצר קרבה שהיא אחרת, שתבוא לידי ביטוי ללא מגע, קרבה שהיא יותר רגשית ותקשורתית. עניין זה יכול לסייע מאוד כך שברגע שבני הזוג חוזרים להיות מותרים החוויה תהיה חיובית ולא ירגישו כאילו מתחילים את בניית הקשר מחדש.

  בנוסף, בשלבים הראשונים של הקשר, כאשר יש חוויה של חוסר הצלחה בנושא המיני, יכולה להיווצר חוויה של חוסר התאמה וכישלון - וגם כאן בליווי של טיפול פסיכולוגי זוגי דתי, אפשר ללמוד כיצד לחזק ולשפר את הקשר האינטימי בין בני הזוג.


   

 2. ייעוץ זוגי דתי בשלבי מעבר בחיים:  במהלך החיים ישנן תקופות מעבר משמעותיות רבות כמו לידת ילדים, מעבר דירה, עבודה חדשה או עזיבת ילדים את הבית. לפעמים חווית ההורות שמגיעה לפתע, מאכזבת, קשה או שונה ממה שציפינו ועשויה ליצור משבר עם הפיכת בני הזוג  ל הורים. לפעמים לקראת כניסת ילדים למסגרת חדשה עשויים להתעורר משברים בסוגיית חינוך הילדים לפעמים עזיבת הילדים את הבית יוצרת ריק ודורשת מאיתנו להגדיר מחדש את הזוגיות שלנו. שינויים אלה ואחרים יכולים ליצור לחצים וקונפליקטים בין בני הזוג.

  במקום להישאר עם חוויה של בלבול ובדידות, כדאי לפנות ל ייעוץ זוגי דתי מקצועי כדי לקבל כלים ותמיכה בהתמודדות עם האתגרים הללו.  יועצת זוגית דתית מנוסה תוכל לסייע לכם למנוע הידרדרות במערכת היחסים, לתקשר טוב יותר, ולהתמודד עם רגשות קשים שעולים. זאת, תוך היכרות מעמיקה עם המשברים והאתגרים המאפיינים את הזוגות הדתיים. טיפול זוגי דתי בשלבי מעבר, חשוב במיוחד לאורך זמן, כדי לשמר יציבות ואיכות בחיי הנישואין ובחיי המשפחה. במהלך תהליך זה, תוכלו ללמוד כיצד להכיר יותר את העצמי החדש המתהווה שלכם ושל בני זוגכם, ולהתפתח יחד לשלב הבא בחייכם.

   

 3. ייעוץ זוגי דתי בעקבות ריחוק פיזי ושחיקה: סיבה מרכזית לפניה לייעוץ זוגי לזוגות דתיים קשורה פעמים רבות לקושי לחוות קרבה ואינטימיות. מחקרים מראים כי לפחות שליש מבני הזוג יחוו קושי מעין זה. כאשר קיימת שחיקה בתשוקה או ריחוק מיני זו עשויה להיחוות כתקופה לא קלה עבור בני הזוג. ייתכן ותחוו אכזבה וכאב, תסכול וחוסר אונים.

  ייעוץ זוגי לדתיים הוא מקום לבחון את הקושי ואת הסיבה לירידה במשיכה או להיעדר אינטימיות. האם זה נובע מקושי רגשי, מפחד מאינטימיות, משחיקה בשגרה, מבעיה רפואית או מסיבות אחרות. יועץ זוגי דתי
  , ידע כיצד לגשת לסוגיות אלו בנעימות, ברגישות ובשפה שמכבדת ומתאימה לכם. הוא יוכל לסייע לכם ללמוד לדבר על גם על הנושאים שקשה לדבר עליהם, לשקם את הקשר וללמוד למצוא דרכים חדשות ומתחדשות לאהבה רבה.

   

 4. משבר אמון או משבר בגידה: משבר אמון או בגידה יכולים לערער את היסודות של מערכת היחסים אצל זוגות דתיים. עם זאת, רבים בוחרים לא לוותר ומנסים לתקן את מה שנשבר באמצעות ייעוץ זוגי לדתיים. ייתכן ואתם עוברים כעת תקופה קשה מנשוא. בגידה יכולה לגרום לכאב עצום ולערער את היסודות של הקשר שלכם. במיוחד עבור זוגות דתיים, זה יכול להרגיש כאילו כל העולם מתפרק.

  י
  חד עם זאת, חשוב שלא תאבדו תקווה. רבים במצבכם הצליחו לבנות מחדש את מערכת היחסים שלהם בליווי של מטפלים זוגיים דתיים. יועץ נישואין דתי ידע לגשת לנושאים אלו ברגישות, בתבונה ובחמלה. עם סבלנות, הקשבה וטיפול נכון, ניתן לרפא פצעים ולשקם אמון. לפעמים באופן מפתיע המשבר יכול להוות נקודות מפנה כדי לחזק ולבנות את הקשר מחדש. אם יש בכם עדיין תקווה כי ניתן לשקם את הקשר - כדאי לבדוק אולי עדיין יש סיכוי לחיות חיים מלאים ושלמים יחד ומן השבר לצאת מחוזקים. ייעוץ זוגי דתי - יכול לאפשר תהליך עומק והמשך חיים משותפים מלאי משמעות עבור בני זוג דתיים.


   

 5. ייעוץ זוגי דתי בנוגע לפערים דתיים בין בני הזוג:  פערים דתיים ברמת האמונה והמחויבות הדתית בין בני זוג דתיים, יכולים לעיתים קרובות להוות מקור לקונפליקטים וקשיים במערכת היחסים ביניכם. כאשר אחד מהם משנה את תפיסת עולמו - הדבר נתפס לעיתים כהפרת חוזה ושבירת הכלים. ייתכן והבדלים אלו יכולים ליצור אצלכם תחושות של תסכול, כעס, ניכור רגשי ואף פגיעה באינטימיות הזוגית.

  במקרים אלה, פנייה למטפל זוגי דתי מקצועי בעל ניסיון והבנה של סוגיות דת ואמונה, יכולה לסייע לבני הזוג למצוא דרכים ופתרונות כדי להבין טוב יותר אחד את השני, וכדי למצוא דרכים חדשות לגשר על הפערים.

  ייעוץ זוגי דתי מקצועי יוכל לסייע לכם להתמקד בשיפור התקשורת, הבנת הצרכים ההדדיים, וגיבוש מחודש של הזוגיות המשותפת שלכם, ושל הדרך בה אתם רואים ותופסים אותה. תוכלו ללמוד מיומנויות שיאפשרו לכם לבטא את עצמכם טוב יותר בתוך הקשר הזוגי. הטיפול יוכל לסייע לכם לכבד את הזהות האישית והאמונות של השני, תוך שמירה על זוגיות איתנה וקרובה.   

 6. ייעוץ זוגי דתי המתמקד בקשיים יומיומיים:  חלק מההתמודדות הזוגית של בני זוג דתיים קשורה לפעמים באתגרים היומיומיים של החיים המשותפים. במיוחד עבור הזוגות הדתיים, שבתות משפחתיות ומפגשים תכופים עם בני משפחה יכולים להוסיף מימד נוסף של מורכבות. קשיים שכיחים שנמצא נוצרים לעיתים סביב חלוקת התפקידים במטלות הבית, התנגשויות בציפיות ממשפחה או חוסר הסכמה לגבי תדירות ואופי המפגשים המשותפים עם המשפחה המורחבת.

  במצבים אלה, פנייה לייעוץ זוגי לדתיים אצל מטפלת דתית מנוסה, יכולה לעזור מאוד. היא תלווה אתכם בתהליך מכבד של למידת כלים וגישור על פערים, תוך התחשבות במסגרת הדתית הייחודית שאתם חיים בה. יחד תוכלו למצוא דרכים יעילות ובריאות יותר להתמודד עם אתגרי החיים המשותפים, וללמוד דרכים חדשות לשיפור חווית השותפות וההרמוניה ביניכם.   

 7. ייעוץ זוגי דתי לטיפול בריחוק רגשי: זוגיות היא עבודה רגשית מורכבת עבור כולנו, אבל זוגות דתיים לעיתים קרובות מרגישים לחץ חברתי ואישי נוסף לשמר חזות מושלמת כלפי חוץ. כך או כך במציאות עשויים לעלות קשיים שונים במערכת היחסים - החל מריחוק רגשי, קנאה, ביקורתיות, ניכור, ועד כדי אלימות מילולית ופיזית במקרים קיצוניים יותר.

  פנייה לייעוץ זוגי לדתיים עם יועצת זוגית דתית הבקיאה לפני ולפנים בעולמו של הזוג הדתי, יכולה לסייע לגילוי הסיבות העמוקות העומדות מאחורי הקונפליקטים, וללמידה של כלים בריאים ויעילים יותר לניהול מחלוקות. בעזרת מטפל מיומן המכיר את העולם הדתי, ניתן יהיה ליישב את ההבדלים בדרך הולמת ומכבדת, תוך חיזוק הערבות ההדדית ושיפור איכות הקשר והחיים המשותפים.   

 8. ייעוץ זוגי דתי - בעקבות משבר אישי של אחד מבני הזוג: לעיתים קרובות, טראומה או משבר אישי שחווה אחד מבני הזוג, כגון מחלה, תאונה, אובדן, שכול וכדומה, עלולים להשפיע לרעה על הזוגיות כולה ועל מערכת היחסים. תסמינים של דיכאון, חרדה, כעסים או הסתגרות המאפיינים מצבים אלו, יכולים לפגוע ביכולת לתקשר ובאיכות הקשר ביניהם.

  במקרים כאלה, טיפול זוגי יכול לסייע רבות - המטפל ילווה את שני בני הזוג בעיבוד הטראומה, ילמד אותם כיצד לתמוך זה בזו בתקופה קשה זו, ויסייע במניעת החמרת מצבכם הרגשי והזוגי. הטיפול יוכל להוות עבורכם מקור לכוח, ולמצוא את הדרכים להשיב את האיזון שהופר. טיפול זוגי ברוח היהדות יוכל לסייע לכם לאתר משאבים אמוניים ואישיים שאבדו. בכדי שהטיפול יצליח - חשוב ששני בני הזוג יקחו אחריות מצבם ויעשו את המירב כדי לצלוח תהליך זה.


   

 9. ייעוץ זוגי דתי - לקראת גירושין:  גם כאשר יש קושי במערכת היחסים, לעיתים קרובות ניתן למנוע גירושין ולשקם את הקשר על ידי פנייה לטיפול זוגי. מטפלת זוגית דתיה או מטפל זוגי דתי מקצועי יכולים לסייע לזוגות הדתיים לשפר את התקשורת ביניהם, לפתור קונפליקטים ולחזק את הקשר הרגשי ביניהם. ייעוץ זוגי לזוגות דתיים יעיל במיוחד, מכיוון שהמטפלים והמטפלות מבינים את המסגרת הדתית, הערכים ואורח החיים הייחודי של הזוג, ואת המשמעויות הנגזרות מהם.

  יחד עם זאת, גם אם כבר התקבלה ההחלטה על גירושין, עדיין כדאי לפנות לייעוץ זוגי לדתיים כדי לעבור את התהליך בצורה בריאה ומכבדת. מטפל זוגי דתי יכול לסייע ליישב מחלוקות בנוגע לגידול וחינוך הילדים, חלוקת הרכוש ועוד - בדרך שמתחשבת במסורת ובערכים של שני בני הזוג. בסופו של דבר גם גירושין היא מצווה מן התורה, ואם נאלצים לקיים אותה, עדיף לעשות אותה טוב ככל האפשר, בצורה המכבדת את שניהם ודואגת לרווחת ולשלום הילדים. ייעוץ זוגי למגזר הדתי יוכל לסייע לכם גם למצוא דרכים להנגיש ולדבר עם הילדים על מה שקורה, וכיצד לתווך זאת במפגש עם הקהילה.

גישות בטיפול זוגי לדתיים

מהן הגישות המובילות לייעוץ זוגי דתי ולטיפול זוגי לדתיים?

כשמדברים על ייעוץ זוגי לדתיים בפרט ועל טיפול זוגי ומשפחתי בכלל, ישנן מספר גישות מובילות בתחום:

 1. גישה דינמית: גישה זו מנסה להבין מה מניע את ההתנהגות של כל אחד מבני הזוג - האם יש צרכים רגשיים או נפשיים שלא מקבלים מענה, טראומות או קונפליקטים מהעבר שמשפיעים עליהם. המטפל עוזר לזוג לזהות ולהתמודד עם מניעים אלה כדי לשפר את הקשר.
   

 2. גישה מערכתית: גישה זו בודקת היבטים שונים של הקשר כמו תקשורת, חלוקת תפקידים ואחריות, קבלת החלטות ופתרון קונפליקטים. המטפל עוזר לזוג לאתר בעיות בתחומים אלה וללמוד דרכי פעולה בריאות ויעילות יותר.
   

 3. גישה קוגניטיבית: גישה זו מזהה אמונות שגויות, מחשבות אוטומטיות ודפוסי חשיבה הרסניים שמובילים להתנהגויות בעייתיות בקשר. המטפל מלמד את בני הזוג לזהות מחשבות אלה ומספק כלים מעשיים לשינוי הרגלי חשיבה והתנהגות כדי לשפר את הזוגיות ומערכת היחסים שלהם.
   

 4. גישה התנהגותית: גישה זו מתמקדת בהתנהגויות, הרגלים ודפוסי פעולה של מערכת היחסים הזוגית שגורמים לבעיות ומתחים ביניהם. לדוגמה, התפרצויות כעס, ביקורתיות יתרה, הימנעות משיחות קשות או חוסר אמון כרוני. המטפל מסייע לזוג לזהות התנהגויות בעייתיות אלה ומדריך אותם כיצד לשנות דפוסים ישנים ולרכוש הרגלים חדשים שישפרו את מערכת היחסים ביניהם בעזרת טכניקות התנהגותיות כמו חיזוקים חיוביים, אימון במיומנויות תקשורת ועוד. מטרת הטיפול היא רכישת כלים שיאפשרו להם לייצר שינוי ארוך טווח בהתנהגות שלהם בתוך הזוגיות.

כל גישה בטיפול משפחתי מספקת כלים ותיאורים שונים להבנה ולטיפול בבעיות הזוגיות והמשפחתיות. כל גישה יכולה להיות יעילה במצבים שונים, והבחירה בגישה מסוימת תלויה בסוג הבעיה, הצרכים המיוחדים של בני הזוג, והסגנון האישי שלכם. מטפלת זוגית דתיה תדע להתאים את הגישה לאופי הסגנון של הזוג, ולזהות האם מתאים לזוג להעמיק בשיח או שמתאים להם יותר להתמקד בגישה מעשית לפתרון בעיות למשל.

 

חשוב לזכור שלעיתים הטיפול הטוב ביותר יכול להיות שילוב של גישות שונות או שימוש בגישה משולבת. כל מקרה ייחודי וכל זוג הוא מיוחד. יועצת זוגית דתית תדע לשלב את הגישות השונות באופן המותאם ביותר עבורכם.

פגישה עם יועצת זוגית דתיה

מה עושים בטיפול זוגי דתי? איך עובד טיפול זוגי אצל מטפלת זוגית דתיה?

ייעוץ זוגי לזוגות דתיים - מה קורה בפגישות?

בייעוץ זוגי דתי הפגישות של בני הזוג עם המטפל יתקיימו פעם בשבוע. המטפל יעזור להם לזהות ולהבין את הבעיות בזוגיות שלהם, לזהות דפוסים חוזרים המאפיינים את מערכת היחסים שלהם, ויפתח אסטרטגיות לפתרון בעיות אלו. המטפל עשוי גם להשתמש במגוון טכניקות, כגון תרגילי תקשורת, משחק תפקידים ולימוד ותרגול של מיומנויות לפתרון בעיות.

 

ייעוץ זוגי למגזר הדתי - מה קורה בין הפגישות?

הזמן בין הפגישות הוא משמעותי לא פחות, בייעוץ זוגי דתי, כיוון שבמהלך השבוע בני הזוג ממשיכים את העבודה והשיח של הטיפול ומיישמים אותו בחייהם. כאשר בפגישה הבאה הם חוזרים להיפגש עם המטפל, הם יכולים לדון בדברים שהצליחו יותר ובאלו שהצליחו פחות, ובהם הם עדיין זקוקים להכוונה וייעוץ.

 

קביעת מטרות המוסכמות על שני בני הזוג במהלך טיפול זוגי לדתיים

קביעת מטרות לטיפול המוסכמות על שני בני הזוג במהלך ייעוץ זוגי דתי, עשויה להיות לעיתים משימה לא פשוטה. כשלבני הזוג אין את אותן המטרות בטיפול זוגי, המטפל יעבוד יחד לזיהוי ולהבנת הצרכים האישיים של כל אחד מהם ולקביעת מטרות משותפות חדשות או דגשים חדשים עליהם אפשר להגיע להסכמה משותפת.

 

מטפלת זוגית דתיה תסייע לכם להתאים ולבנות את המטרות שלכם בהתאם לערכים ולתפיסת העולם האישית והדתית שלכם. תפיסת העולם עשויה להיות שונה בין מגזרים דתיים שונים, לגבי התפיסה מה נכון ומה ראוי ומתאים. יועץ זוגי דתי יעשה זאת באופן טבעי ומתוך הזדהות וכבוד מעמיק וכנה לתפיסת עולמכם.

 

טיפול זוגי לדתיים - ביחד או לחוד?

על אף שעיקר מהותו של טיפול זוגי הוא המפגש המשותף, לעיתים יהיו שלבים בטיפול בהם המטפל ייפגש עם בני הזוג באופן נפרד כדי להכיר אותם טוב יותר, לעבוד באופן ממוקד על נושאים מסוימים, או כדי לסייע בגישור ביניהם.

 

לדוגמה, ייתכן שאחד מבני הזוג מרגיש חוסר נוחות לשתף בפרטים אישיים מסוימים בנוכחות בן הזוג, או שקיימים נושאים רגישים שעדיף לגעת בהם באופן זהיר והדרגתי. במקרים כאלה המטפל עשוי להיפגש עם כל אחד בנפרד תחילה, על מנת לאפשר לו להביע את תחושותיו ולהכיר אותו טוב יותר לפני שמזמינים את בן/בת הזוג להצטרף. שיחות אישיות אלה מאפשרות גם עבודה ממוקדת יותר על צרכים ספציפיים של כל אחד מהם, מה שתורם בהמשך לשיפור הדינמיקה הזוגית.

 

טיפול זוגי שמתחיל בפגישות נפרדות עשוי להיות רלוונטי לזוגות דתיים, שלעיתים מרגישים קושי לשתף בנושאים פרטיים בשלב הראשון של הטיפול. לדוגמה, בן הזוג עשויים להרגיש אי נוחות לדבר על אינטימיות מול בן זוגם, או לחשוף היבטים מסוימים באישיותם שהם מעדיפים לשמור בסוד. כמו כן, קיימים נושאים רגישים יותר בחברה הדתית, כמו אמונה, צניעות וקשרים משפחתיים, שלעיתים נוח יותר לגעת בהם לחוד. מטפל מקצועי, שמומחה בייעוץ זוגי לדתיים, יידע להתאים את אופי וקצב הטיפול לצרכים הייחודיים של הזוג הדתי, תוך כיבוד הערכים והגבולות שלהם, באופן שיביא בהדרגה וברגישות לשיפור מערכת היחסים שלהם.

 

פגישה עם מטפלת זוגית דתית

כמה זמן נמשך טיפול זוגי לדתיים?

תהליך הטיפול הזוגי הוא תהליך מורכב ומשכו עשוי להשתנות מזוג לזוג. בחלק מהמקרים, טיפול זוגי יכול להיות תהליך קצר יחסית, כשבמקרים מורכבים יותר יתכן ויהיה צורך בתהליך ארוך יותר. בממוצע ייעוץ זוגי דתי יימשך החל מכמה חודשים ועד שנתיים במקרים מורכבים יותר.

 

כדי להבין כמה זמן נדרש לטיפול זוגי, חשוב לקחת בחשבון כמה גורמים: ראשית, משך הטיפול תלוי בטבע הבעיה הזוגית וברמת הקושי שלה. בנוסף, תוך כדי הטיפול יש לקחת בחשבון את ההתקדמות הזוגית ואת השינויים שמתרחשים בקשר הזוגי.

 

כאשר הזוג מתחיל להבין ולממש את התובנות שנרקמו בתהליך הטיפול, והם מרגישים שהם מתקרבים זה לזה ומשתפרים את היחסים ביניהם, זה יכול להיות אות שהטיפול מתקרב לסיומו.

 

כל זוג יכול לסיים את הטיפול הזוגי כאשר הם מרגישים שהם מגיעים לרמה של השגת המטרות הזוגיות שלהם ומרגישים בטוחים ביכולתם להתמודד עם האתגרים הזוגיים העתידיים באופן עצמאי.

האם להמשיך ב- ייעוץ זוגי לדתיים גם כשיש שיפור?

לעיתים יתכן שנתקל בסיטואציה בה יש הקלה בחלק מהבעיות הראשוניות שהביאו את הזוג לטיפול זוגי, והזוג מרגיש שהם מסתדרים טוב יותר ביניהם. עם זאת ייתכן וזוגות דתיים עדיין יוכלו להפיק תועלת רבה מהמשך הטיפול הזוגי, גם כאשר נראה שבעיות מסוימות נפתרו. כאשר יש הוצאות מרובות של המשפחה, זו לעיתים דילמה לא פשוטה האם הם מרגישים שהם יכולים להמשיך ולהשקיע בזוגיות ובמערכת היחסים שלהם, כש- צורכי עמך ישראל מרובים".

 

במסגרת כלל השיקולים, כדאי לקחת בחשבון, כי המשך הטיפול יכול לסייע בבניית יסודות חזקים יותר לקשר הזוגי. גם אם אתם חשים הקלה בכמה מהבעיות הראשוניות, המשך הטיפול יכול לאפשר לכם להמשיך לשפר את יכולתכם לתקשר ביניכם באופן בריא ובונה.  בנוסף, המשך הטיפול יכול לסייע לכם להתמודד עם אתגרים חדשים במשפחה שעשויים להתעורר במהלך הזוגיות.

חשוב לזכור כי השקעה בבניית יסודות איתנים לזוגיות, תקרין על כל המשפחה ועל הקשר עם הילדים, ותשפיע על איכות חייכם במדדים רבים של רווחה נפשית, איכות חיים, ובריאות, כך שההשקעה של משאבים כמו זמן וכסף בייעוץ זוגי דתי, עשויה להיות משתלמת נפשית, רוחנית, ואף כלכלית.

הזוגיות מהווה הזדמנות וכר פורה לתיקון עמוק של ייעודנו בחיים, להתפתחות אישית, ולחוויה של ריפוי של הכאב שחווינו בילדות. ולכן אין להמעיט בחשיבותם של תהליכים אלו.

כמובן, החלטה זו צריכה להתבסס על שיח בין הזוג למטפל הזוגי והתחשבות בצרכים ומטרות הזוג במסגרת הטיפול.

פתרון קונפליקטים - בטיפול זוגי דתי לאומי

 

ייעוץ זוגי דתי – המלצות על טיפול רגשי או פסיכולוגי לדתיים

זוגות רבים נמנעים מלפנות לטיפול זוגי, כיוון שהם חוששים כי מטפל לא מתאים עשוי לפגוע במרקם הרוחני והדתי של חייהם, וכי הוא לא באמת יוכל להבין מה שעובר עליהם. בני זוג דתיים לפעמים מרגישים שהם חייבים לפנות ליועץ זוגי. אבל גם אם מרגישים שחייבים ייעוץ זוגי דתי - המלצות למטפלים מאין יגיעו? מרכז טיפול מחובר הוקם בדיוק כדי לתת מענה לכך ולאפשר לכם להגיע לטיפול זוגי ברוח היהדות, כדי שתרגישו אצלנו הכי בטוחים שאפשר. בין אם אתם מחפשים מטפלת זוגית דתית בירושלים או בכל מקום אחר בארץ, נשמח לסייע לכך בכך.

 

בטיפול מחובר, אנו עושים את עבודת האיתור עבורכם. אנו מקבלים אלינו רק מטפלים זוגיים עם היכרות עמוקה עם הציבור הדתי, ומומחים בייעוץ זוגי דתי. זאת כדי שכאשר אתם כבר מגיעים לטיפול, תוכלו לדלג על כל החששות וההקדמות ולגשת ישר לעניין, מתוך הידיעה הברורה שאתם בידיים טובות ונמצאים במקום הנכון.


 

צרו קשר, לקבלת המלצות על ייעוץ זוגי דתי מקצועי. נשמח לסייע לכם לאתר מטפל זוגי דתי או יועץ זוגיות דתי לאומי בהתאם לאמונותיכם וערככם והמגזר ממנו אתם מגיעים.

 • ירושלים: ייעוץ זוגי דתי בירושלים | מטפלת זוגית דתית בירושלים | טיפול זוגי לדתיים בירושלים

 • מרכז: ייעוץ זוגי לדתיים בפתח תקווה | מטפל זוגי בחולון |  ייעוץ זוגי דתי בלוד | טיפול זוגי לדתיים באריאל | טיפול זוגי ומשפחתי לדתיים בבת ים | מטפל זוגי בשומרון | ייעוץ זוגי דתי ברחובות

 • דרום:  ייעוץ זוגי ומשפחתי לדתיים בדרום | טיפול זוגי לדתיים באשדוד | ייעוץ זוגי דתי באשקלון | ייעוץ זוגי דתי בבאר שבע | טיפול זוגי לדתיים בדימונה

 • צפון: ייעוץ זוגי דתי ומשפחתי בחיפה והקריות | טיפול זוגי לדתיים בטבריה | טיפול זוגי לדתיים בגליל 

bottom of page