top of page

פסיכולוגים דתיים בשרון: נתניה, חדרה, פרדס חנה, ורעננה

יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי-

מחפשים פסיכולוג דתי או פסיכולוגית דתית באיזור כפר סבא, נתניה, וחדרה?

פסיכולוגים דתיים בשרון:  תצפית נתניה

מה חשוב לדעת על בחירת מטפל רגשי או פסיכולוג דתי בחדרה, נתניה והסביבה?f

איזור השרון נחשב כחלקו הצפוני של איזור המרכז, מכפר סבא ורעננה בחלקו הדרומי ועד נתניה, חדרה ופרדס חנה הצפוניות יותר. כמו בכל איזור המרכז ישנה אוכלוסיה דתית רבה באיזורים אלו, שחשוב להם למצוא מטפל בהתאם את תפיסת עולמם.

 

זו שאלה חשובה - האם זה משנה לנו אם המטפלת תהיה דתיה או לא, וכבר כתבתי על זה בהרחבה במאמר נפרד (כאן תוכלו לקרוא עוד על איך לבחור פסיכולוג דתי). זה לא תמיד יהיה קל למצוא פסיכולוגית דתיה ונשמח לסייע לכם ליצור קשר עם מטפלים שהם גם מומחים ומובילים בתחומם, וגם מומחים בטיפול לציבור הדתי.


איך לבחור מטפלת, יועצת ופסיכולוגית דתיה בכפר סבא, רעננה והסביבה?

משימת האיתור של פסיכותרפיסטים מקצועיים, יכולה להיות אחת ההשקעות החשובות ביותר בחיים שלכם, מכיוון שהתהליך שתעברו עשוי להיות משנה חיים. טיפול פסיכולוגי יכול להביא לשיפור עצום באיכות החיים שלכם.

משימת החיפוש של פסיכולוגית דתיה בכפר סבא או ברעננה והסביבה, עשויה להיות לא קלה, ולא תמיד כל כך ברור מאיפה להתחיל. אפשר תמיד לפנות לקופת החולים, להתייעץ עם חברים, עם גורמים שונים בקהילה, ולברר על משאבים באיזור שלך, אך לא בטוח שהם בהכרח יידוע לתת את המענה המתאים לכם.

בטיפול מחובר נשמח לסייע לך לעשות סדר. תוכלו להתקשר לשיחת ייעוץ, בה ננסה לעשות סדר, ולהבין מה המומחיות הטיפולית הנדרשת. בסוף השיחה נמליץ לכם על מטפל רגשי או פסיכולוג דתי באיזור כפר סבא, רעננה והשרון. אנו מקפידים לקבל לצוות שלנו אנשי מקצוע המומחים במגוון גישות טיפול, שעושים את מלאכתם באמונה מתוך תחושת שליחות.

מה לקחת בחשבון כשבוחרים פסיכולוג דתי בחדרה, פרדס חנה, נתניה והשרון כדי שהטיפול יהיה מוצלח?

אחת השאלות שבודקים בדרך כלל בהתחלה, היא הקירבה של הקליניקה לאיזור מגוריכם. ככל שמרחק קטן יותר יקל עליכם להתמיד בטיפול. 

עם זאת, התאמה טובה בין המטפל למטופל היא חיונית וחשובה לא פחות. כמעט כל פסיכותרפיסט מסכים על חשיבות איכות הנינוחות שלכם שלכם עם המטפל. לכן חשוב למצוא  מישהו שתוכלו להרגיש שנוח לכם איתו ושתוכלו לשתף בפתיחות את מה שעובר עליכם. לפעמים שווה ליסוע למטפל רחוק יותר או להיפגש איתו לטיפול בזום אם הוא באמת יכול לעזור לך עם ההתמודדות שלך.

האם כשאני בוחר טיפול פסיכולוגי בנתניה, חדרה והשרון כדאי לבחור  בטיפול CBT? איך עובד טיפול קוגניטיבי התנהגותי?

טיפול ב-CBT יכול לשפר את מיומנויות ההתמודדות שלך ולסייע להפחית לחץ וחרדה. אסטרטגיית CBT מכוונת לפיתוח פתרונות לבעיות שיסייעו בשיפור איכות החיים. מחקרים אחרונים הוכיחו כי CBT יעיל להפחתת כאב בהשוואה לטיפולים אחרים שאינם יכולים לטפל במצב חמור. CBT ידוע ביכולתו לסייע בהתמודדות עם דיכאון וחרדה. 

המטרה של טיפול CBT, היא לעזור לך להבין טוב יותר את ההתנהגות שלך ולהביא לשינוי הרצוי. מטפל CBT יוכל לעזור לך לזהות ולשנות מחשבות שליליות, כמו גם התנהגויות שאינן מקדמות אותך, ולעזור לך להחזיר את החיים למסלולם הרצוי. 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא בין גישות הטיפול הנחקרות ביותר. CBT עשוי להקל על הכאב הנגרם על ידי מספר סוגים של בעיות נפשיות וכן על התסמינים הפסיכולוגיים הנובעים לאחר התפתחותם כגון הפרעות מצב רוח, התקפי פאניקה והפרעת דחק פוסט טראומטית. 

 

טיפול CBT מכיל יעדים מוגדרים מאוד והתוצאות בדרך כלל מוערכות בקלות. צורת הטיפול הנחקרת ביותר כוללת שימוש ביעדים ספציפיים, וכן שימוש בחיזוק חיובי, שלילי או בתגמול בכדי להביא לשינוי התנהגות - וכך ליצור אסוציאציה חדשה במוח לפעולה החוזרת. קל לנתח טיפול קוגניטיבי התנהגותי ונגיש על ידי שאלונים מובנים.

בחירה של פסיכותרפיסט באיזור מגוריכם, או פסיכולוג דתי בחדרה, נתניה, פרדס חנה, שמכיר את העולם הדתי לעומקו, יוכל להקל עליכם בתהליך הטיפול, כיוון שידע לזהות ולהבחין בין התנהגויות שנחשבות תקינות ובריאות ובהלך החשיבה הרווח בציבור הדתי והחרדי, ובין אלו שיש לבחון מחדש. אם תרצו בכך נוכל לסייע לך לאתר פסיכולוג חרדי, דתי או פסיכותרפיסט מומחה בתחום.

איך עובד טיפול EMDR? מצאו מטפלת רגשית ברעננה, כפר סבא, הוד השרון והסביבה

טיפול בEMDR קיים מאז שנות ה-80. לשימוש ב-EMDR יכול לסייע מאוד בטיפול בסימפטומים נפשיים וגופניים. מחקרים רבים מוכיחים את היעילות נמצאים באתרים -emdri.org ו-emdr.com.

טיפול EMDR הוא טיפול פסיכותרפי המאפשר הקלה בתסמינים של פוסט טראומה ומאפשר ריפוי רגשי של החוויה הטראומטית. באמצעות פרוטוקולים מפורטים המטפלים מסייעים ללקוחות בהפעלת תהליכי לעורר תהליכי החלמה טבעיים ומזרזים את עיבוד החוויות הקשות. ניתן להשתמש בתנועות עיניים במהלך הפגישה או בגירויים נוספים על שני צידי הגוף, על ידי צליל או רטט או מגע.

טיפולי EMDR מתייחסים לשלוש מסגרות זמן: הווה, עתיד ועבר. תשומת לב מיוחדת תוקדש לזיכרונות מטרידים מהעבר ולפעילויות קשורות. הוא גם מספק מידע על המצב הנוכחי שגורם למצוקה, ועוזר לפתח מיומנויות ועמדות חדשות לקבלת החלטות טובות יותר.  במהלך טיפול EMDR המטופל מתמקד ונזכר בטראומה ועוקב אחר תנועת ידיו של המטפל. גירוי דו צדדי זה עוזר לעורר את המוח, יש מסבירים כמו בזמן השינה, אצל המטופל על ידי סיוע לו בתהליך הזיכרון.

Psychologist for Children

מטפלת רגשית ופסיכולוגית דתיה לילדים ברעננה, כפר סבא, נתניה וחדרה

טיפול בילדים יכול להיות קשה לפעמים להורים, כיוון שיש נטייה של ההורים לקוות שילדיהם לעולם לא יצטרכו טיפול. עם זאת, כאשר ילדים מתמודדים עם קשיים רגשיים או עם מצבים טראומטיים, מטפלים ופסיכולוגים של ילדים בהחלט יכולים לסייע להם בהתמודדות גם עם הבעיות הקשות ביותר. קשיים של הילדים לא בהכרח מעידים על קושי כלשהו אצל ההורים, והטיפול יכול לסייע לילד לחזק את התפתחותו החיובית שלו ואת החוזקות שלו.

טיפול בילד זהה במידה רבה לטיפול במבוגרים, והוא מציע את אותו סוג של אוזן קשבת ותמיכה רגשית. הוא מספק כלים שעוזרים לילדים לשנות את ההתנהגות, המחשבות או הרגשות. הטיפול יכול להתמקד בטיפול בבעיה מסוימת העומדת בפניהם, וכן בזיהוי ופיתוח פתרונות חדשים. 


יש מגוון של טיפולים לילדים, אך הטיפולים מתייחדים בכך שהם פונים לילדים בשפה שלהם. לפיכך הטיפול בילדים מתבצע בדרך כלל דרך תרפיה במשחק או דרך טיפול באומנות. לעיתים הטיפול יתמקד בטיפול דיאדי בהורים וילדים, כדי לאפשר למשפחה לעבוד באופן ישיר על הקשר של הורה-ילד. לעיתים קרובות הטיפול בילדים ילווה בהדרכת הורים, שתוכל לסייע לכם להבין טוב יותר מצבו של ילדיכם, ולרכוש מיומנויות תקשורת חדשות עם ילדיכם.

הטיפול ישלב לעיתים קרובות הדרכת הורים או התערבות משפחתית כל שהיא. הטיפול אצל מטפלת באמנות או פסיכולוגית ילדים דתיה יוכל לסייע לכם להרגיש בטוחים יותר, ולהגיע לטיפול נפשי בידיעה שההתערבויות הטיפוליות נבחרות ומובלות על ידי אדם שהוא שומר תורה ומצוות, מבין לעומק את עולמכם, ושותף במידה רבה לערכים שלכם.

מתלבטים אם לפנות ולמה לצפות מטיפול זוגי בחדרה, נתניה, כפר סבא או רעננה?

למרות שבמדיה החברתית נראה שאצל כל הזוגות האהבה פורחת, זוגות בחיים האמיתיים נתקלים לעתים קרובות בקשיים בחווית הביחד שלהם. חלק גדול מהזוגות מוצאים שעם עזרה טיפולית נכונה ומקצועית - הבעיות שלהן ניתנות לפתרון. 

בטיפול זוגי, בני הזוג יושבים יחד על הכורסה, ופותחים את הקשיים שיש להם ולבן הזוג בקשר איתם ולדברים שיוצרים קושי ומפריעים. מפגשים כאלו עשויים להתחיל בשיחת היכרות בנוגע למערכות היחסים של בני הזוג, ובהמשך לעיתים מתעמקים יותר בערכים ובדפוסים של משפחות המוצא. 

ייעוץ זוגי יכול להיות ממוקד כדרך התמודדות במצבי חירום או מתמשך ומעמיק. המטפל עוזר לזוגות לקבוע את הנושאים שיש לטפל בהם, לקבוע יעדי טיפול וליצור את המבנה של הטיפול. המטפל יקשיב בתשומת לב לבני הזוג, וייתן את ההכוונה.

אם הגעתם לכאן ייתכן ואתם מחפשים מטפלת זוגית דתיה, שמכירה את העולם הדתי או החרדי לפני ולפנים. היכרות מקדימה עם העולם תוכל לסייע למטפל להבין בקלות את הדינמיקה, ולכוון את הטיפול ללא מאמץ, בכיוון שבאמת תואם אורח החיים שלכם, תוך קשב ורגישות לעולם ההלכתי ואמוני שלכם. 

צוות המטפלים והפסיכולוגים הדתיים שלנו בשרון - טיפול מחובר.jpg
יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי - קטן_edited.png

צרו קשר להתאמה של פסיכותרפיסט או פסיכולוג דתי בחדרה, נתניה, כפר סבא, רעננה, פרדס חנה והסביבה

bottom of page