טיפול פסיכולוגי אונליין - רחוק אבל קרוב!

טיפול פסיכולוגי באינטרנט מהבית שלך מכל מקום בעולם

טיפול פסיכולוגי אונליין בשיחות וידאו

בשנים האחרונות אני מטפל טיפול פסיכולוגי אונליין - באמצעות שיחות וידאו ברשת האינטרנט.

השאלה הראשונה שאנשים שואלים אותי היא: "האם זה עובד?", והדבר הראשון שמטפלים אומרים לי הוא: "זה נגד כל מה שאני מאמין בקשר לטיפול!".

אז האמת, שאני יכול מאוד להבין את החששות הללו, כי גם אני חשבתי כך כשדיברו איתי בפעם הראשונה על טיפול פסיכולוגי אונליין.

כיום לאחר מספר שנים של עבודה בתחום הזה של טיפול בשיחות וידאו, אני יכול להגיד לכם בוודאות. טיפול אונליין? זה עובד, זה יעיל, ואפשר ליצור קשרים מיוחדים, גם עם אנשים שלא פגשת פיזית מעולם!  

תהליכים פסיכולוגיים במהלך טיפול אונליין באמצעות סקייפ

בתהליכים המיוחדים שאנחנו עוברים ביחד, אני רואה אנשים שעוברים בדרך הזו, תהליכים מדהימים!

הם יוצאים מדיכאון, משנים את הדרך בה עם חושבים על החיים, עוברים דירה, מתחתנים, ומשפרים את איכות חייהם בכל התחומים!!! וכל זה - באמצעות הדבר הזה שמכונה "טיפול בסקייפ".

כאשר נפגשים לטיפול פסיכולוגי באינטרנט, פעם בשבוע במשך תקופה ממושכת, נוצר קשר איתן עם המטפל, למרות המרחק, שמאפשר להגיע לתהליכים משמעותיים ומעמיקים.

מטופל אחד אמר לי פעם שהוא הגיע לטיפול אונליין, לאחר שנים רבות של אכזבות ממטפלים, ומעניין שדווקא טיפול פסיכולוגי און ליין, היה הפעם הראשונה שהוא התחבר למטפל והצליח להרגיש שהוא מתקדם בחייו ולחוות תקווה ואופטימיות רבה יותר.

יתרונות וחסרונות של טיפול אונליין

זה נכון שאין תחליף למפגש בינאישי וישיר, ואני בהחלט עדיין ממליץ למי שיכול להגיע פיזית לטיפול פסיכולוגי בירושלים או לטיפול לגוף ונפש בקליניקה בירושלים, וליהנות מהאיכויות של מפגש אישי בעולם הפיזי. 

עם זאת, בעידן הוירטואלי שלנו, ברור שמפגשים עם "פסיכולוגים וירטואליים" אונליין הוא צעד בלתי נמנע.  

 

בארצות הברית טיפול פסיכולוגי באינטרנט / טיפול פסיכולוגי אונליין כבר קיים מזה שנים רבות, והוא מאפשר לאנשים שמתגוררים במדינות מרוחקות ליהנות מטיפול.

הפסיכולוגיה אונליין היא כאן, ונראה שהיא כאן בשביל להישאר, כך שלא ניתן להתעלם מזה! עבור רבים, טיפול אונליין עשוי להיות לעיתים ממש פיתרון שמציל חיים!

 

יש אנשים שגרים ביישובים מרוחקים, או אפילו בחו"ל, שחולים ומנועים מלצאת מביתם, או שפשוט גרים רחוק, או עובדים שעות רבות, ולא מתאפשר להם להגיע באופן קבוע להיפגש באופן ישיר עם מטפל מתאים שיכול לתת מענה למצוקתם.

יש יתרונות נוספים לטיפול אונליין, למשל עבור רבים המפגש מהבית שלהם הוא מפגש מהמקום הבטוח שלהם, וזה דווקא מה שמאפשר להם להיפתח, ליצור קשר, ולהתחיל את הטיפול!

אני באמת מאמין שכל חיסרון הוא ייתרון, ואני משתדל לנצל את החסרונות של המדיום האינטרנטי, לטובתנו, באמצעות כלים שונים, כמו שליחת מאמרים לחיזוק התהליך הטיפולי, עריכה משותפת של תוכניות מעקב אחר התקדמות הטיפול, השמעת מוסיקה רלוונטית לטיפול, או שיחה עם המטופל על הסביבה הטיפול.

תאמינו או לא, גם להגעה לטיפול פסיכולוגי באינטרנט עשויים להיות "פקקים", וזה נושא משמעותי לשוחח עליו בטיפול, כמו על ההתמודדות עם בעיות הטכניות הכרוכות בהתחברות לטיפול אונליין, או בהתמודדות עם ההפרעות השונות שקיימות בבית.

אני חושב שזה מדהים שהטיפול הפסיכולוגי באינטרנט מאפשר לאנשים רבים בארץ ובעולם,  שפעם לא היתה להם האפשרות והנגישות לטיפול. כעת באמצעות שיחות הוידאו אונליין, הם יכולים ליהנות מטיפול איכותי ומקצועי ביותר!

טיפול אונליין - איך זה עובד?

כל מה שצריך בשביל טיפול און ליין זה מחשב עם מצלמה. יש אפשרות לדבר גם דרך הסלולרי, אך בדרך כלל האיכות והתצוגה פחות טובות, ואנחנו רוצים לקבל את התקשורת המיטבית בשביל האיכות הטיפול.

 

בשלב ראשון נקבע זמן לדבר כמה דקות בטלפון, כדי להבין שבאמת אתם נמצאים במקום הנכון, ושאוכל לעזור לכם. לאחר מכן נקבע שעה קבועה לפגישה, ואשלח לכם קישור קבוע לפגישה שלכם. בשעה של הפגישה (כדאי להתחבר כמה דקות קודם, כדי לוודא שזה עובד) מתחברים באמצעות הקישור שקבענו בתוכנה כמו זום או סקייפ, ומתחילים... הבמה שלכם.

 

בהתאם לסוג הטיפול והבעיה שלכם, יכול להיות שאשלח לכם גם מדי פעם טפסים או סרטונים שיוכלו לחזק ולקדם את הטיפול.

לסיכום - האם מומלץ לפגוש מטפל רגשי בסקייפ?

אז למי לא אמליץ על טיפול פסיכולוגי אונליין בשיחות וידאו?

טיפול און ליין לא מומלץ לאלו שסובלים מטראומה מורכבת וזקוקים לאחזקה וקשר מאוד מאוד קרוב כדי לעבד את הטראומה ואת הקושי שהם חווים. אנשים אלו כנראה מרגישים מאוד מאוד מוצפים ומאוד מנותקים, וכנראה יעדיפו טיפול מקרוב. 

בנוסף גם למי שגר קרוב, ויכול להגיע ולהיפגש פנים בפנים, אמליץ לבחון אפשרות להגיע לקליניקה.

למי כן אמליץ על טיפול אונליין? לכל השאר!

מתלבטים? צרו קשר לשיחת ייעוץ ונחשוב ביחד מה הטיפול שמתאים לכם ביותר.

יצירת קשר טיפול CBT באינטרנט

אשמח לשמוע ממך!

לשיחת ייעוץ ללא תשלום

717 92 72 055

  • Facebook Social Icon
  • YouTube

ליצירת קשר מהירה

סרקו את הקוד