טיפול פסיכולוגי אונליין - רחוק אבל קרוב!

טיפול פסיכולוגי באינטרנט מהבית שלך מכל מקום בעולם

טיפול פסיכולוגי אונליין בשיחות וידאו

בשנים האחרונות אני מטפל טיפול פסיכולוגי דרך האינטרנט - באמצעות שיחות וידאו ברשת.

השאלה הראשונה שאנשים שואלים אותי היא: "האם טיפול מרחוק עובד?", והדבר הראשון שמטפלים אומרים לי הוא: "לקבל טיפול בפורמט כזה, זה נגד כל מה שאני מאמין בקשר לטיפול!".

אז האמת, שאני יכול מאוד להבין את החששות הללו מצד אנשי מקצוע ביחס לתהליך של טיפול מרחוק, כי גם אני חשבתי כך כשדיברו איתי בפעם הראשונה על טיפול בפורמט כזה.

כיום לאחר מספר שנים של עבודה בתחום הזה של טיפול בשיחות וידאו, אני יכול להגיד לכם בוודאות. טיפול אונליין? זה עובד, זה יעיל, ואפשר ליצור קשרים מיוחדים, גם עם אנשים שלא פגשת פיזית מעולם!  

תהליכים פסיכולוגיים במהלך טיפול פסיכולוגי אונליין באינטרנט באמצעות סקייפ

בתהליך טיפול פסיכולוגי באינטרנט המיוחד שאנחנו עוברים ביחד, אני רואה אנשים שעוברים בדרך הזו, תהליכים מדהימים!

הם יוצאים מדיכאון, משנים את הדרך בה עם חושבים על החיים, עוברים דירה, מתחתנים, ומשפרים את איכות חייהם בכל התחומים!!! וכל זה - באמצעות הדבר הזה שמכונה "טיפול בסקייפ".

כאשר נפגשים בטיפול פסיכולוגי באינטרנט, פעם בשבוע במשך תקופה ממושכת, נוצר קשר איתן של המטפל עם המטופל, למרות המרחק, שמאפשר להגיע לתהליכים משמעותיים ומעמיקים.

מטופל אחד אמר לי פעם שהוא הגיע לטיפול אונליין, לאחר שנים רבות של אכזבות ממטפלים, ומעניין שדווקא טיפול פסיכולוגי און ליין, היה הפעם הראשונה שהוא התחבר למטפל והצליח להתמודד עם נושאים שהפריעו לו להרגיש שהוא מתקדם בחייו ולחוות תקווה ואופטימיות רבה יותר.

טיפול אונליין

טיפול מקוון - יתרונות וחסרונות של פסיכותרפיסט או פסיכולוג אונליין

זה נכון שאין תחליף למפגש בינאישי וישיר, ואני בהחלט עדיין ממליץ למי שיכול להגיע פיזית לטיפול פסיכולוגי בירושלים או לטיפול לגוף ונפש בקליניקה בירושלים, וליהנות מהאיכויות בטיפול פסיכולוגי ומפגש אישי פנים אל פנים עם פסיכולוג. 

עם זאת, בעידן הוירטואלי שלנו, ברור שמפגשים עם "פסיכולוגים וירטואליים" אונליין הוא צעד בלתי נמנע במיוחד בעקבות משבר הקורונה.  

 

בארצות הברית טיפול פסיכולוגי מרחוק באינטרנט כבר קיים מזה שנים רבות, והוא מאפשר לאנשים שמתגוררים במדינות מרוחקות ליהנות ממפגשי טיפול מרחוק.

הפסיכולוגיה אונליין היא כאן, ונראה שהיא כאן בשביל להישאר, כך שלא ניתן להתעלם מזה!

עבור רבים, טיפול אונליין עשוי להיות לעיתים ממש פיתרון שמציל חיים!

 

יש אנשים שגרים ביישובים מרוחקים, או אפילו בחו"ל, שחולים ולא יכולים לצאת מהבית, או שפשוט גרים רחוק, או עובדים שעות רבות, ולא מתאפשר להם להגיע באופן קבוע להיפגש לטיפול פסיכולוגי באופן ישיר עם מטפל מתאים שיכול לתת מענה למצוקתם ולכן הטיפול באינטרנט הוא הפתרון המושלם עבורם.

 

הטיפול באינטרנט מאפשר צורת טיפול אישית, אינטימית כאשר הטיפול הפסיכולוגי עצמו לא נפגע.

יש יתרונות נוספים לקבל טיפול אונליין דרך האינטרנט, במיוחד מצדו של המטופל. כך למשל עבור רבים המפגש מהבית שלהם הוא מפגש מהמקום הבטוח שלהם, וזה דווקא מה שמאפשר להם להיפתח, ליצור קשר, ולהתחיל את הטיפול!

אני באמת מאמין שכל חיסרון הוא יתרון במיוחד בטיפול פסיכולוגי אונליין, ואני משתדל לנצל את החסרונות של המדיום האינטרנטי, לטובתנו, באמצעות כלים שונים, כמו שליחת מאמרים לחיזוק התהליך הטיפולי, עריכה משותפת של תוכניות מעקב אחר התקדמות הטיפול הפסיכולוגי, השמעת מוסיקה רלוונטית לטיפול, או שיחה עם המטופל על הסביבה הטיפול.

תאמינו או לא, גם להגעה לטיפול באינטרנט עשויים להיות "פקקים", וזה נושא משמעותי לשוחח עליו בטיפול, כמו על ההתמודדות עם בעיות הטכניות הכרוכות בהתחברות לטיפול אונליין, או בהתמודדות עם ההפרעות השונות שקיימות בבית.

אני חושב שזה מדהים שטיפול של פסיכותרפיסט ופסיכולוג אונליין מאפשר לאנשים רבים בארץ ובעולם,  שפעם לא היתה להם האפשרות והנגישות לטיפול. כעת באמצעות שיחות הוידאו אונליין, הם יכולים ליהנות מטיפול איכותי ומקצועי ביותר!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טיפול אונליין - איך זה עובד?

כל מה שצריך בשביל טיפול און ליין זה מחשב עם מצלמה. יש אפשרות לדבר גם דרך הסלולרי, אך בדרך כלל האיכות והתצוגה פחות טובות, ואנחנו רוצים לקבל את התקשורת המיטבית בשביל האיכות של טיפול פסיכולוגי באינטרנט.

  • בשלב ראשון נקבע זמן לדבר כמה דקות בטלפון, כדי להבין שבאמת אתם נמצאים במקום הנכון לטיפול דרך האינטרנט, ושאוכל לעזור לכם.

  • לאחר מכן נקבע שעה קבועה לפגישה, ואשלח לכם קישור קבוע לפגישה שלכם.

  • בשעה של הפגישה (כדאי להתחבר כמה דקות קודם, כדי לוודא שזה עובד) מתחברים באמצעות הקישור שקבענו בתוכנה כמו זום או סקייפ, ומתחילים... הבמה שלכם.

במהלך טיפול פסיכולוגי בזום, בהתאם לסוג הטיפול והבעיה שלכם, יכול להיות שאשלח לכם גם מדי פעם טפסים או סרטונים שיוכלו לחזק ולקדם את הטיפול.

לסיכום - האם מומלץ לעבור טיפול פסיכולוגי בזום או סקייפ?

אז למי לא אמליץ על טיפול אונליין בשיחות וידאו?

טיפול פסיכולוגי מקוון לא מומלץ לאלו שסובלים מטראומה מורכבת וזקוקים לאחזקה וקשר מאוד מאוד קרוב כדי לעבד את הטראומה ואת הקושי שהם חווים. אנשים אלו כנראה מרגישים מאוד מאוד מוצפים ומאוד מנותקים, וכנראה יעדיפו טיפול מקרוב מאשר טיפול און ליין. 

בנוסף גם למי שגר קרוב, ויכול להגיע ולהיפגש פנים בפנים, אמליץ לבחון אפשרות להגיע לקליניקה.

למי כן אמליץ על טיפול אונליין? לכל השאר!

מתלבטים בנושא טיפול דרך האינטרנט? צרו קשר לשיחת ייעוץ ונחשוב ביחד מה הטיפול שמתאים לכם ביותר.

טיפול פסיכולוגי אונליין
פסיכולוג אונליין