טיפול בשיחת וידאו

רחוק אבל קרוב - טיפול פסיכולוגי באינטרנט מהבית שלך מכל מקום בעולם

טיפול פסיכולוגי אונליין בשיחות וידאו

בשנים האחרונות אני מטפל טיפול נפשי אונליין - באמצעות שיחות וידאו ברשת האינטרנט.

השאלה הראשונה שאנשים שואלים אותי היא: "האם זה עובד?", והדבר הראשון שמטפלים אומרים לי הוא: "זה נגד כל מה שאני מאמין בקשר לטיפול!".

אז האמת, שאני יכול מאוד להבין את החששות הללו, כי גם אני חשבתי כך כשדיברו איתי בפעם הראשונה על טיפול מרחוק.

 

כיום לאחר מספר שנים של עבודה בתחום הזה של טיפול בשיחות וידאו, אני יכול להגיד לכם בוודאות שזה עובד, שזה יעיל, ושאפשר ליצור קשרים מיוחדים, גם עם אנשים שלא פגשת פיזית מעולם!  

 

תהליכים פסיכולוגיים במהלך טיפול אונליין באמצעות סקייפ

בתהליכים המיוחדים שאנחנו עוברים ביחד, אני רואה אנשים שעוברים בדרך הזו, תהליכים מדהימים!

 

הם יוצאים מדיכאון, משנים את הדרך בה עם חושבים על החיים, עוברים דירה, מתחתנים, ומשפרים את איכות חייהם בכל התחומים!!! וכל זה - באמצעות הדבר הזה שמכונה "טיפול בסקייפ".

 

כאשר נפגשים לפגישה טיפולית בוידאו, פעם בשבוע במשך תקופה ממושכת, נוצר קשר איתן עם המטפל, למרות המרחק, שמאפשר להגיע לתהליכים משמעותיים ומעמיקים.

 

מטופל אחד אמר לי פעם שהוא הגיע לטיפול בשיחות וידאו, לאחר שנים רבות של אכזבות ממטפלים, ומעניין שדווקא טיפול פסיכולוגי אונליין, היה הפעם הראשונה שהוא התחבר למטפל והצליח להרגיש שהוא מתקדם בחייו ולחוות תקווה ואופטימיות רבה יותר.

יתרונות וחסרונות הטיפול הוירטואלי בסקייפ

זה נכון שאין תחליף למפגש בינאישי וישיר, ואני בהחלט עדיין ממליץ למי שיכול להגיע פיזית לטיפול גוף ונפש בקליניקה בירושלים, וליהנות מהאיכויות של מפגש אישי בעולם הפיזי. 

 

עם זאת, בעידן הוירטואלי שלנו, ברור שמפגשים עם "פסיכולוגים וירטואליים" ברשת הוא צעד בלתי נמנע.  

 

בארצות הברית טיפול פסיכולוגי באינטרנט כבר קיים מזה שנים רבות, והוא מאפשר לאנשים שמתגוררים במדינות מרוחקות ליהנות מטיפול.

 

הפסיכולוגיה אונליין היא כאן, ונראה שהיא כאן בשביל להישאר, כך שלא ניתן להתעלם מזה! עבור רבים זה עשוי להיות לעיתים ממש פיתרון שמציל חיים!

 

יש אנשים שגרים ביישובים מרוחקים, או אפילו בחו"ל , שחולים ומנועים מלצאת מביתם, או שפשוט גרים רחוק, או עובדים שעות רבות, ולא מתאפשר להם להגיע באופן קבוע להיפגש באופן ישיר עם מטפל מתאים שיכול לתת מענה למצוקתם.

 

יש יתרונות נוספים לטיפול הפסיכולוגי ברשת, למשל עבור רבים המפגש מהבית שלהם הוא מפגש מהמקום הבטוח שלהם, וזה דווקא מה שמאפשר להם להיפתח, ליצור קשר, ולהתחיל את הטיפול!

אני באמת מאמין שכל חיסרון הוא ייתרון, ואני משתדל לנצל את החסרונות של המדיום האינטרנטי, לטובתנו, באמצעות כלים שונים, כמו שליחת מאמרים לחיזוק התהליך הטיפולי, עריכה משותפת של תוכניות מעקב אחר התקדמות הטיפול, השמעת מוסיקה רלוונטית לטיפול, או שיחה עם המטופל על הסביבה הטיפול.

 

תאמינו או לא, גם להגעה לטיפול באינטרנט עשויים להיות "פקקים", וזה נושא משמעותי לשוחח עליו בטיפול, כמו על ההתמודדות עם בעיות הטכניות הכרוכות בהתחברות לטיפול באינטרנט, או בהתמודדות עם ההפרעות השונות שקיימות בבית.

אני חושב שזה מדהים שהטיפול הפסיכולוגי באינטרנט מאפשר לאנשים רבים בארץ ובעולם,  שפעם לא היתה להם האפשרות והנגישות לטיפול. כעת באמצעות שיחות הוידאו, הם יכולים ליהנות מטיפול איכותי ומקצועי ביותר!

לסיכום - האם מומלץ לפגוש מטפל רגשי בסקייפ?

אז למי לא אמליץ לעבור טיפול על טיפול פסיכולוגי בשיחות וידאו? לאלו שסובלים מטראומה מורכבת וזקוקים לאחזקה וקשר מאוד מאוד קרוב כדי לעבד את הטראומה ואת הקושי שהם חווים.

 

לאלו שמרגישים מאוד מאוד מוצפים ומאוד מנותקים. בנוסף גם למי שגר קרוב, ויכול להגיע ולהיפגש פנים בפנים. למי כן אמליץ על הטיפול אונליין? לכל השאר!

מתלבטים? צרו קשר לשיחת ייעוץ ונחשוב ביחד מה הטיפול שמתאים לכם ביותר.

יצירת קשר טיפול CBT באינטרנט
  • Facebook Social Icon