top of page

מטפלים רגשיים ופסיכולוגים דתיים בעפולה, טבריה והעמקים

יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי-

מחפשים פסיכולוג דתי או פסיכולוגית דתיה בטבריה, עפולה ועמק המעיינות?

בואו לפגוש פסיכולוג דתי בטבריה והסביבה.jpg

מחפשים מטפלת רגשית או פסיכולוג דתי בטבריה, עפולה והעמקים?

אוכלוסיית טבריה, עפולה, העמקים, והגליל הינה אוכלוסיה מגוונת. בתוכה אוכלוסיה חילונית, מסורתית, דתית וחרדית. לא תמיד קל למצוא מטפל מתאים בסביבה, ולפעמים יש שנוסעים רחוק כדי לפגוש פסיכולוגים בחדרה או בחיפה והסביבה, ויש שנוסעים להיפגש אף עם פסיכולוגית דתיה במרכז. רבים פונים אלינו בכדי שנסייע להם למצוא מטפל רגשי חרדי או דתי, או מטפל שמומחה בטיפול לציבור הדתי והחרדי, ונשמח לסייע לכם בכך ככל שנוכל.

מאיזו סיבה כדאי לפנות לטיפול?

רבים פונים לטיפול אלינו לטיפול באיזור עפולה, בית שאן, ועמק המעיינות, כדי להתמודד טוב יותר עם בעיה קלה או עם קשיים מורכבים יותר. רבים פונים כדי לקבל עזרה ולקבל כלים כדי להתמודד עם דיכאון או חרדה, בעוד שאחרים עשויים להתמודד עם אירועים טראומטיים שחוו. אפשר לציין גם בעיות בזוגיות, או עם הילדים, וגם חרדה במקום העבודה כסיבה עיקרית שמביאה רבים לפנות לטיפול רגשי.

ייתכן ואתם סובלים ממשבר זהות אישית או דתית, וטיפול פסיכולוגי עם פסיכולוג דתי או פסיכולוגית דתיה יוכל לעזור לך למצוא את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם האתגרים שבפניך.

האם אתם חוששים מהפנייה הראשונה לטיפול? הפחד הזה הוא בהחלט רגיל ונורמלי. עם זאת, התגברות על החששת שלך וההעזה לנקוט בפעולה כלשהי, היא הצעד הראשון לקראת שיפור מצבכם. תוכלו למלא כאן טופס פנייה ונחזור אליכם, כדי לקבוע זמן לשיחת ייעוץ.

כמה טיפים ועצות לקראת תחילת טיפול נפשי

ישנה אמונה רווחת כי תרפיה מיועדת למשוגעים. אכן טיפולים נפשיים החלו כדרך לטיפול בהפרעות נפשיות קשות, אך עם השנים טיפולים פסיכולוגיים הופכים לנפוצים יותר ויותר. טיפול יכול לעזור עם  קשיים שונים.

 

עצם הפנייה לטיפול מוכיחה שיש לך מוטיבציה ורצון להתקדם בחייך, ולצאת מהסחרור שנקלעת אליו. התורה מלמדת אותנו "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" ומומלץ לפנות לפסיכולוג דתי או לפסיכולוגית דתיה שתסייע לנו להתמודד לא רק על הגוף אלא גם על הנפש.

כמה טיפים ועצות לקראת טיפול:

  • קחו אחריות! - דבר אחד שאני מכבד במיוחד אצל אנשים שמחפשים טיפול הוא אומץ וכנות. ככל שאנשים יהיו מוכנים להיפתח ולשתף - כך הם מתקדמים יותר בחייהם.

  • היו אמיצים! - לפעמים דרוש אומץ רב כדי לשנות גישה שלילית לחיים, או הרגלים שפוגעים בכם. 

  • הגדירו מטרות!  - ודאו שאתם יודעים לאן אתה רוצים להגיע. אנשים שמגדירים מטרות מגדילים את הסיכויים שיגיעו ליעדם, מאשר כאלו שלא הגדירו.

  • למדו מן העבר! - אם הייתם בטיפול בעבר, נסו לחשוב מה עבד לכם ומה לא, ומיצאו מטפל שיוכל לתת מענה לצרכים שלכם.

 

לא פעם פונים אלינו מטופלים מאיזור טבריה, עפולה, והגליל שהיו אצל מטפל שלא הצליח להבין את העולם הדתי שלהם, וכעת הם מבקשים פסיכולוג דתי או מטפל רגשי שמנוסה יותר בכך.

כל מה שצריך לדעת על טיפול זוגי בטבריה, עפולה והגליל

כולנו יודעים שבקשר הוא עניין מורכב, וכי יש לתחזק אותו כהלכה. עם זאת זוגות רבים פונים לטיפול רק לאחר שקרו שהקשר הזוגי נפגע כבר באופן משמעותי. לעתים קרובות מטפלים משתמשים בפגישות ייעוץ ראשוניות כטכניקות התמודדות במצבי חירום, אך טיפול זוגי יכול להיות גם מתוכנן וארוך טווח.

בדרך כלל מפגשי טיפול זוגי מתחילים בהיכרות לגבי ההיסטוריה של מערכות היחסים שלהם, ובהמשך מעמיקים יותר כדי להכיר את הערכים והסגנון של משפחות המוצא, ולהבין את הקשיים שבני הזוג חווים בהווה.

טיפול זוגי אינו קסם. הוא מאמץ מורכב וארוך במיוחד הדורש מחויבות ומאמץ ניכרים משני השותפים.

המטפל הזוגי יוכל לסייע לכם להגדיר את הנושאים שיש לטפל בהם, לקבוע יעדי טיפול וליצור את המבנה לטיפול.

יש יתרון משמעותי בפנייה ליועצת זוגית דתית, כיוון שהמטפלת מכירה מקרוב את העולם ממנו אתם מגיעים, ותוכל להוביל אתכם ללא מאמץ מתוך הכרה זו באופן שמתאים לכם לאמונתכם ולאורח חייכם. צרו איתנו קשר בכדי שנחבר אתכם לפסיכולוגית דתיה או למטפלת רגשית לפי בחירתכם.

מתי כדאי לפנות למטפלת רגשית, או לפסיכולוגית ילדים דתיה?

 

הטיפול בילדים מתבצע באופן שונה כיוון שילדים הם פחות וורבליים. הטיפול מתרחש בדרך כלל באמצעות טיפול במשחק, שכשמו כן הוא, טיפול באמצעות משחקים. טיפול במשחק פותח ומכוון למגוון הפרעות, מקשיים רגשיים, אוטיזם ועד ADHD. טיפול במשחק מנצל את הסקרנות הטבעית של הילדים, ורותם אותו בכדי לענות על הצרכים ההתפתחותיים והנפשיים שלהם. המטפלים יעודדו את הילד בזמן הטיפול ובבית לשחק באופן המעודד ביטוי עצמי ומעודד התנהגות חיובית.

 

הטיפול הינו גם אמצעי להערכה פסיכולוגית במקרה של חוויות טראומטיות. טיפול במשחק זוכה להכרה נרחבת על ידי המומחים כמסייעת בצמיחה האישית של הילד. במהלך הראיון הראשוני פסיכולוגית ילדים יכול לערוך סקירה ראשונית ומשוערכת של תכנית הטיפול הצפויה. ההערכה מסייעת למטפלים לקבוע את אסטרטגיית הטיפול המתאימה ביותר עבור הילד. טיפול במשחק נפוץ לילדים מגיל 6 חודשים ועד לבגרות מאוחרת.

הורים ממלאים תפקיד חשוב בתהליך הטיפולי, ויש פסיכולוגיות ילדים שמטפלות באופן קבוע בטיפול דיאדי, בו ההורה והילדים משתתפים יחד בזמן הפגישות. ניתן לשלב טיפול עם מטפל באומנויות  בתכנית הטיפול.

אמנם הטיפול בילדים לא בהכרח נוגע לסוגיות דתיות, ומקצועיות המטפל משמעותית להצלחת הטיפול. לצד זאת, פגישה עם אשת מקצוע כמו פסיכולוגית ילדים דתיה בטבריה, עפולה והגליל תוכל לסייע לכם להרגיש בטוחים, ולהיות רגועים שההתערבות המשפחתית מתאימה לכם.

טיפול EMDR בפוסט טראומה ובחרדות בעפולה, טבריה, בית שאן והגליל

טיפול EMDR הוא גישה חדשנית, יעילה ומומלצת לטיפול בטראומה ובחוויות קשות. שיטת EMDR נחקרה והוכחה כיעילה מחקרית. טיפול EMDR אושר על ידי אגודות פסיכיאטריות ובינלאומיות לחולים בטראומה. גם המחלקה ליוצאי צבא של ארצות הברית (VA) אישרה תוכנית כזו. על פי דו"ח רשמי של קרן המחקר EMDR, יעילות הטיפול תועדה בלמעלה מ-30 מדינות ומסייעת במקרים של טראומות רבות, כמו תאונות דרכים, ואף פגיעה מינית. 

מחקר שנערך לאחרונה הראה שלאחר טיפול בטראומה בודדת, ל-84-90% מהמטופלים לא היו תסמיני דחק פוסט טראומטי. אותו מחקר מצא שרוב נפגעי הטראומה ו-77% מהקורבנות הטראומטיים לא סבלו מ-PTSD עד לאחר 6 על 5 מפגשים.

במהלך טיפול EMDR בשונה משאר הטיפולים, לא מתבצע באמצעות שיחה, והמטופלים עצמם מבצעים את העיבוד של הטראומה והחרדה. העיבוד מתבצע באמצעות גירויים בילטריים, כמו תנועות עיניים, גירויים שמיעתיים או תחושתייים.  

מה היתרונות של טיפול מרחוק ולמי זה מתאים?

ישנן סיבות רבות לבחירה בטיפול בזום. הטיפול המקוון מספק יתרונות רבים על פני המפגש הפיזי. 

 

תושבי טבריה, עפולה והגליל נדרשים פעמים רבות ליסוע כדי לקבל שירותים שונים, ובייחוד אם אתם  גרים ביישובים מרוחקים יותר. אם אתם מעדיפים שלא לנסוע רחוק מדי לפגישות - טיפול מרחוק יכול להיות פיתרון טוב עבורכם. הטיפול המקוון נוח, וזמין ללא קשר למקום מגוריכם, אם יש לכם רכב שזמין עבורכם, או אם אתם עובדים שעות ארוכות. הרבה יותר קל להגיע לטיפול, כיוון שאין צורך בנסיעות, והטיפול יכול להתקיים במיקום נוח בבית.

טיפול בשיחת וידאו מאפשר לכם לחוות חוויות דומות כמו בטיפול נפשי רגיל. ויתרון נוסף הוא שבדרך זו, יש גם שפת הגוף עוברת בין המטפל למטופל.

טיפול פסיכולוגי אונליין מאפשר לכם את הגישה למרבית המטפלים המומחים מהצוות שלנו. כך תוכלו לשוחח עם איש מקצוע בין אם אתם גרים בעפולה, בטבריה, בגליל או בעמקים תוכלו לקבל את הטיפול היישר מהבית שלכם. חשוב להקפיד שתהיה לכם מחשב עם מצלמה וקו אינטרנט כדי שתוכלו ליהנות מהטיפול המיטבי.

צוות המטפלים והפסיכולוגים הדתיים שלנו בטבריה עפולה והצפון - טיפול מחובר.jpg
יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי - קטן_edited.png

צרו קשר להתאמה של פסיכותרפיסט או פסיכולוגית דתיה בטבריה, עפולה, בית שאן, והעמקים

bottom of page