top of page

פסיכולוג דתי / מטפל דתי - טיפול בשפה שלך, בראש שלך ובערכים שלך!

יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי-

פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים דתיים בירושלים, במרכז, בצפון ובדרום

הכותל - טיפול פסיכולוגי לציבור הדתי בירושליםי
cc90b6_184484c263b8400ebcb26143e258d719~mv2.jpg
יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי - קטן_edited.png

צרו קשר להתאמה של פסיכותרפיסט או פסיכולוג דתי
ברחבי הארץ

טיפול רגשי לדתיים: האם באמת צריך או מומלץ ללכת לפסיכולוג דתי / מטפל דתי ?

מה בעצם מיוחד בטיפול פסיכולוגי לדתיים ממטפל דתי? מי שהיה בעבר בטיפול לדתיים, ובעצם בטיפול פסיכולוגי בכלל, יודע שטיפול הוא חוויה אישית ומעמיקה בה האדם נוגע בנבכי נפשו.

במהלך טיפול פסיכולוגי לדתיים - הוא משתף, מעבד, חושב ומתבונן במעשיו, מחשבותיו, רגשותיו, תחושותיו​ - ומנסה להבין מה עוצר אותו, ומה יביא אותו לשפר את חייו, ולהתקדמות לשלב הבא.

לטיפול נפשי לדתיים יש משמעות שלא ניתן להמעיט בערכה, הבאה לידי ביטוי בזהותו של הצד המקשיב, העוזר והמסייע. ברמת ההבנה, קל הרבה יותר למטפל דתי - להבין את עולמו של המטופל המשתייך לציבור הדתי.

 

בנושא רגיש כמו טיפול רגשי לדתיים, הוא יבין את המנהגים, את הקודים החברתיים, את הערכים של המטופל המהווים עבורו את מרכז חייו - בקלות רבה הרבה יותר.

לא צריך להכביר במילים, ואת החלק הזה של להסביר את העולם הדתי, אפשר לשים מאחורינו. גם ככה לא פשוט לאדם להסביר לאדם אחר את עולמך... 

פעמים רבות מטופל אומר לי פסוק מסוים, אני עונה לו בפסוק אחר ובכך מסתיים דיון שיכל להסתבך, להתארך, להסתאב, ולהישאר לא מובן או דורש בירור. 

טיפול רגשי לדתיים - טיפול שנוגע בנפש ובנשמה

ברמה העמוקה אף יותר, כאשר מדובר על טיפול אצל פסיכותרפיסט או אצל פסיכולוג מומלץ לדתיים, בעולם שלנו שהוא כה מורכב ומבולבל, ישנה חשיבות רבה לתהליך שעוברים עם מטפל דתי וירא שמיים.

במצב רגיש כמו טיפול נפשי לדתיים, בו אנחנו בוחנים מחדש את תפיסת עולמנו, יש הקלה רבה בידיעה שאנחנו נמצאים במקום בטוח, שתואם את אמונותינו (עד כמה שהדבר ניתן).

אפשר להירגע ולדעת שאנו הולכים לכיוון של חוף מבטחים בטיפול נפשי לדתיים.

כמובן שכל מטפל בין אם הוא דתי או חילוני, עושה מאמץ להתאים את עצמו (עד כמה שאובייקטיביות היא אפשרית) לערכים ולעולמו של המטופל כולל טיפול לדתיים. אך על פנים, מובן שאצל פסיכולוג דתי סביר להניח שזה יהיה קל ופשוט יותר.

מה "צבע הכיפה" המומלץ של פסיכולוג דתי או הפסיכותרפיסט הדתי?

חשוב לציין לגבי טיפול נפשי לדתיים והדבר הוא מובן, שגם בתוך הציבור הדתי קיימת שונות רבה וגיוון רב בין זרמים שונים. 

בנוסף יש לציין, טיפול לדתיים גםאם הוא אצל פסיכולוג דתי הוא לא תהליך דתי, ולא בהכרח תמיד נוגע בצדדים דתיים.

מצד שני הדתיות, הרוחניות והערכים של כל אחד הם חלק ממנו, והם משפיעים על כמעט כל פרט בחיינו.

לכן בתהליך טיפול פסיכולוגי לדתיים, לא צריך לחפש מטפל דתי שהוא בדיוק כמונו, כי כזה כנראה שלא נמצא לעולם, אלא חשוב להתמקד באדם שמכבד ומבין אותנו, ומכווין אותנו בכיוון הכללי שאנו רוצים להגיע אליו, ושתואם את ערכינו ותפיסת עולמנו.

פסיכותרפיסט דתי - טיפול לדתיים - וגם בעצם לכולם!

במהלך השנה, אני עובד הרבה גם עם הציבור שאינו חובש כיפה, או עם צבעים וגדלים שונים של כיפות ואנו עוברים תהליכים משמעותיים.

אני משתדל לסייע ולאפשר לכל אחד להבין מה הוא רוצה להיות ולמצוא את מקומו ודרכו בעולם.

מנסיוני אני יודע, שיש מטופלים שלא חשובה להם דתיותו של המטפל, יש מטופלים שבשבילם זה הכל, יש מטופלים חילוניים שיילכו דווקא למטפל דתי, יש דתיים שיילכו דווקא לפסיכולוג חילוני וכו'.

 

כל אחד לפי הבנו מיהו המטפל שיוכל להבין אותו ביותר - וכל בחירה היא כמובן מתאימה ולגיטימית!

שאלה נוספת שיכולה להכריע האם ללכת למטפל דתי, עשויה להיות הנושא בגינו אנו מגיעים לטיפול.

 

אדם שמבקש לטפל בנושא מאוד ממוקד (אם כי פעמים רבות מתגלה שהכל קשור להכל...) כמו טיפול בטראומה מסויימת - יקל עליו ללכת למטפל לא דתי.

אדם שבמהלך טיפול רגשי למבוגרים מעוניין לפתוח ולדון בתפיסת עולמו באופן רחב יותר, עשוי להרגיש שזהותו של המטפל - מרכזית כאן הרבה יותר ולכן טיפול אצל פסיכותרפיסט או פסיכולוג דתי עשוי להתאים כאן יותר.

טיפול פסיכולוגי לדתיים: הכירו את מרכז טיפול מחובר - כאן אפשר באמת להתחבר למטפל!

יכול באמת להיות, שהשאלה החשובה ביותר היא האם אני מרגיש שאני מתחבר למטפל, ויכול לחוש אמון כלפיו, כי זהו הבסיס לכל תהליך טיפול שנוגע, וייתכן וזה חשוב הרבה יותר מאשר שיטת הטיפול של המטפל.

היותו של המטפל אדם דתי - עשויה להיות אחד הגורמים המשמעותיים והמכריעים בבחירה זו, אם כי יש מאפיינים אישיותיים ומקצועיים נוספים שעשויים להכריע בעניין זה.

נסיים בתפילה (!) שתמצאו את המטפל המתאים לכם, והעיקר לא להתלבט יותר מדי, לא צריך לסבול כל כך הרבה! אם הגעתם עד לכאן, כנראה שהגיע הזמן לקחת סיכון, לעשות את הצעד הבא ולהתקדם בחייכם! אתם מוזמנים לפנות אל המרכז שלנו ונעשה מאמץ למצוא עבורכם לפסיכותרפיסט או פסיכולוג קליני מתאים.

בהצלחה!

יואב אריה לוי

טיפול פסיכולוגי לדתיים
טיפול נפשי לדתיים
bottom of page