טיפול שנוגע

במקום שנגמרות המילים - אפשר להתחיל לגעת באמת שלנו

האם הייתם בעבר בטיפול פסיכולוגי, אך הרגשתם שמדברים ומדברים אך אתם לא נוגעים במהות ובנקודה.

ניתן להיות בטיפול נפשי שנים רבות, ולהישאר מסביב לקושי, בלי להתקדם כמעט בכלל.

מהו טיפול מגע?

 

היא גישת טיפול שמשלבת בטיפול גם עבודה מעבר למילים. למרות שקיימים כיום מטפלים רבים פרא-רפואיים, רוב המטפלים (הפסיכולוגים והעו"סים הקליניים) עדיין לא שולטים באופן מלא בשפה זו של טיפול במגע, ועדיין נרתעים ממנה, ומעדיפים להישאר באיזור הבטוח של טיפול בשיחה.

יש אנשים שמסיבות שונות, כרגע לא מסוגלים לדבר, או לא רוצים לדבר. ייתכן ואלו אנשים שעברו משבר נפשי קשה, או חייבים טיפול בטראומה קשה, ואין להם כוחות לטיפול וורבלי.

 

ייתכן ואלו בני נוער - שציניים מדי מכדי לפתוח בטיפול. טיפול מגע מחובר - מאפשר תקשורת לא מילולית, בלתי אמצעית וישירה - טיפול נוגע ישר בלב ובנשמה.

בדומה למטפלים הפסיכואנליקטאים הקלאסיים, שהחזיקו מיטת טיפולים בקליניקה שלהם, מתוך ההבנה, שעל ידי השכיבה על המיטה, המטפל עוקף את המודע, כך גם בטיפול מחובר - ישנה מיטת טיפולים בחדר - שמיועדת לטיפולים הלא מילוליים. 

באמצעות טיפול מחובר, אנו שואפים לסייע לאדם להתחבר לעצמו


כאשר האדם מחובר לעצמו, האמונה שלו בעצמו חוזרת אליו, ואפשר להתחיל לדבר. לעיתים טיפול מגע, עומד בפני עצמו, ולעיתים הוא משמש כשער לטיפול התודעתי - המודע.

 

לאחר טיפול שנוגע וגורם לאדם להרגיש טוב יותר, ניתן לעבור אל הטיפול המילולי - ולעבד את החוויות באופן מודע, ולהעניק כלים משלימים, להתנהלות בחיי היומיום.

אני נדהם בכל פעם מחדש ממטופלים סקפטיים שמגיעים אל הקליניקה ואומרים שהם לא מאמינים לא מאמינים בטיפולים כאלו, או שהם נבוכים. לעיתים קרובות אלו בני-נוער שציניים מדי מכדי לדבר. (באותו ההקשר, מומלץ לקרוא גם על טיפול באמצעות תנועת עיניים).

 

אך לאחר מספר דקות של טיפול מגע, הם מבינים ומרגישים לעומק את מהות הטיפול שנוגע בנקודות, ומדווחים על חוויה של חיבור ושל הרפיה עמוקה.

 

לעיתים יש מקרים בהם לאחר שהאדם היה מנותק, הוא מתחיל לתקשר יותר עם סביבתו.

קראו עוד על מגוון הכלים והגישות שאני משתמש בהם:

יצירת קשר טיפול CBT באינטרנט
  • Facebook Social Icon