טיפול שנוגע

במקום שנגמרות המילים - אפשר להתחיל לגעת באמת שלנו

האם הייתם בעבר בטיפול פסיכולוגי, אך הרגשתם שמדברים ומדברים אך אתם לא נוגעים במהות ובנקודה.

ניתן להיות בטיפול נפשי שנים רבות, ולהישאר מסביב לקושי, בלי להתקדם כמעט בכלל.

אני יודע שטיפולים נפשיים ופסיכולוגיים צופנים בחובם הרבה דיבורים, שלעיתים קרובות מחטיאים את המטרה, ומסתירים את הקושי, ואת הפחד משינוי ומצמיחה (כן! יש גם פחד לגלות שיש בנו כוח, עוצמה, ושמחה עצומים!).

 

לכן אני כל כך אוהב לעבוד בגישה ההוליסטית. זה טיפול אמיתי, מדויק, מחובר וישיר - שנוגע בך ומתחבר אליך במקום שלך עכשיו - גם במקום שאין לו מילים!

 

אני מאמין כי הטיפול ההוליסטי הקליני - שניתן מאנשי מקצוע עם הכשרות ארוכות שנים בתחום בריאות הנפש, מאפשר ליהנות מהיתרונות של טיפול הוליסטי ללא חסרונותיו, ומעניק למטופל את הטיפול שפוגש אותו כפי שהוא באמת, ומאפשר לו להיות מי שהוא באמת

מהו טיפול מגע?

 

היא גישת טיפול שמשלבת בטיפול גם עבודה מעבר למילים. למרות שקיימים כיום מטפלים רבים פרא-רפואיים, רוב המטפלים (הפסיכולוגים והעו"סים הקליניים) עדיין לא שולטים באופן מלא בשפה זו של טיפול במגע, ועדיין נרתעים ממנה, ומעדיפים להישאר באיזור הבטוח של טיפול בשיחה.

יש אנשים שמסיבות שונות, כרגע לא מסוגלים לדבר, או לא רוצים לדבר. ייתכן ואלו אנשים שעברו משבר נפשי קשה, או חייבים טיפול בטראומה קשה, ואין להם כוחות לטיפול וורבלי.

 

ייתכן ואלו בני נוער - שציניים מדי מכדי לפתוח בטיפול. טיפול במגע בירושלים מאפשר תקשורת לא מילולית, בלתי אמצעית וישירה - טיפול נוגע ישר בלב ובנשמה.

בדומה למטפלים הפסיכואנליקטאים הקלאסיים, שהחזיקו מיטת טיפולים בקליניקה שלהם, מתוך ההבנה, שעל ידי השכיבה על המיטה, המטפל עוקף את המודע, כך גם בטיפול מחובר - ישנה מיטת טיפולים בחדר - שמיועדת לטיפולים הלא מילוליים. 

באמצעות טיפול מחובר, אנו שואפים לסייע לאדם להתחבר לעצמו


כאשר האדם מחובר לעצמו, האמונה שלו בעצמו חוזרת אליו, ואפשר להתחיל לדבר. לעיתים טיפול מגע, עומד בפני עצמו, ולעיתים הוא משמש כשער לטיפול התודעתי - המודע.

 

לאחר טיפול שנוגע וגורם לאדם להרגיש טוב יותר, ניתן לעבור אל הטיפול המילולי - ולעבד את החוויות באופן מודע, ולהעניק כלים משלימים, להתנהלות בחיי היומיום.

אני נדהם בכל פעם מחדש ממטופלים סקפטיים שמגיעים אל הקליניקה ואומרים שהם לא מאמינים לא מאמינים בטיפולים כאלו, או שהם נבוכים. לעיתים קרובות אלו בני-נוער שציניים מדי מכדי לדבר. (באותו ההקשר, מומלץ לקרוא גם על שיטת EMDR).

 

אך לאחר מספר דקות של טיפול במגע, הם מבינים ומרגישים לעומק את מהות הטיפול שנוגע בנקודות, ומדווחים על חוויה של חיבור ושל הרפיה עמוקה. 

לעיתים יש מקרים בהם לאחר שהאדם היה מנותק, הוא מתחיל לתקשר יותר עם סביבתו.

קראו עוד על מגוון הכלים והגישות בהם משתמש יואב אריה לוי:

טיפול במגע ירושלים
טיפול במגע ירושלים
הילינג בירושלים
טיפול הילינג אנרגטי