מטפלות רגשיות ופסיכולוגיות דתיות מומלצות

האם כדאי ללכת לפסיכולוגית דתיה בירושלים או ברחבי הארץ?

יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי-
פסיכולוגית דתיה בירושלים

האם ללכת למטפלת רגשית דתיה או פסיכולוגית דתית?

הבחירה האם ללכת לפסיכותרפיסטית או פסיכולוגית דתית, היא בחירה שאנחנו לפעמים עושות בלי מחשבה. אך כשאת בוחרת מטפלת, זו עשויה להיות החלטה חשובה ומשמעותית הרבה יותר ממה שחשבת בהתחלה.

אז למה זה כל כך משנה אם המטפלת הרגשית או הפסיכולוגית הקלינית היא דתיה או לא?

 

הטיפול הוא תהליך עמוק שנוגע בנימי נפשך. זה לא קל להיפתח בפני מישהי, ולתת בה אמון. הטיפול הנפשי זה המקום ששם את מעלה את הלבטים, המחשבות, והרגשות הכמוסים והאישיים לך ביותר.

 

זה לא פשוט לתת אמון כך במישהי, ולדעת שהיא תדע להבין ולגעת בך, בצורה עדינה, שגם שומרת עלייך וגם באמת מבינה אותך לעומק. ​

 

יש דברים שקשה להסביר במילים, כמו מה זה להיות נערה או אישה דתית. את האתגרים, את התפילות, את המצוות, את הקדושה, את הלב שקרוע לפעמים בין הקודש לחול, בין הפנים והחוץ, בין עצב לשמחה. זר לא יבין. יש דברים שרק אישה לאישה מבינה. וקל וחומר יש דברים שרק אישה דתית תוכל להבין..

פסיכולוגיות דתיות.jpg
יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי - קטן_edited.png

צרו קשר להתאמה של מטפלת או פסיכולוגית דתיה במקום מגוריכם

פסיכולוגית דתיה מומלצת לנוער

אם ההתלבטויות שלי הן דתיות - האם עדיין מומלץ ללכת למטפלת או פסיכולוגית דתית?

שאלנו את רחלי בדיוק את השאלה הזו. רחלי משתפת: "לא רציתי בהתחלה להיות אצל מטפלת דתית, כי אמרתי - אלך למישהי דווקא מחוץ לציבור שלנו. אבל בסופו של דבר, אני שמחה שבחרתי במטפלת רגשית דתיה. היה בזה משהו מאוד מקל, שפשוט מבינים בלי מילים, שיש קודים שאני לא צריכה להסביר. זה מייצר מרחב של אינטימיות בתוך החדר, מקום מוכר.


למי שאין את מערכת היחסים עם הבורא, קשה להחזיק את זה. זה מעין עוד משולש בחדר. זה גם הופך את הטיפול ליותר עשיר, מעניין ומאתגר.

 

לא הרגשתי שהיא שופטת אותי גם כשאמרתי למטפלת דברים לא פשוטים מבחינה דתית. ידעתי שיחד איתה אצליח לגדול לכיוון שנכון בשבילי כמו שרציתי".

רוחני אבל מקצועי לא פחות

בקי מירושלים מספרת על ההתלבטות: "היה חשוב לי ללכת לאשת מקצוע שממש מקצועית בתחום שלה, אבל מצד שני שגם תבין את העולם הרוחני שלי, ושתתייחס לרגשות הרוחניים שלי, כמשהו טבעי ובריא ולא כחלק מתופעה פסיכולוגית.

 

רציתי שתדע להכווין אותי בדרך שנכונה בשבילי. האמת שלמרות שבכלל לא חשבתי להמשיך להיות דתיה באותו זמן, זה היה לי כל כך נכון. ידעתי שהיא תכבד אותי בכל דרך שאבחר".

טיפול קבוצתי -עם פסיכולוגית קלינית

האם יש כאלה שיעדיפו מטפלת לא דתית או מטפל גבר?

כמובן שלכל אחד יש משהו אחר שמתאים לו, וזו הבחירה האישית שלך מה נכון ומתאים לך. יש אנשים ונשים שרוצים דווקא מישהו מבחוץ ויעדיפו לפעמים דווקא מישהו שהוא לא מטפל דתי.

 

לפעמים אנחנו מעדיפים מישהו אחר מאיתנו, כי אנחנו מרגישים שהוא פחות ישפוט אותנו. לפעמים נראה שיש מטופלות חרדיות שיעדיפו מטפלת חילונית. אנו מכירים גם מטפלות חילוניות שהיו בטיפול אצל מטפלות דתיות או חרדיות ונוצר ביניהם קשר קרוב, והן עברו יחד תהליך משמעותי.

אנחנו רואים את זה גם הרבה פעמים שלמרות שחלק גדול מהנשים יעדיפו מטפלת אישה, יש שיעדיפו מטפל גבר, והן מרגישות שכך ירגישו יותר בנוח.

 

יש גם גברים שיעדיפו להיות אצל פסיכולוגית קלינית אישה מסיבות דומות. בחירה זו יכולה להיות משמעותית במיוחד, כשאחד הנושאים של הטיפול הוא הקשרים שלנו עם גברים או ונשים מהעבר.

 

במצבים כאלה יש כאלה שיעדיפו את מטפל מאותו המין, כי כך הם מרגישים בנוח לדבר, ולפעמים יש מצבים שדווקא המפגש עם המין השני, יכול לצפון בחובו אפשרות של תיקון, במהלך הטיפול.

אין ספק שהתחלה של טיפול, היא דבר שדורש מחשבה רבה, והיכרות עם עצמנו. נראה שאין תשובה אחת שהיא חד משמעית ונכונה לכולן, וכל אחת צריכה לבחור מה שהיא מוצאת שמתאים לה כרגע. 

אם כך, איזו מטפלת רגשית באמת טובה בשבילך?

הכיוון והסגנון הדתי יכול להיות בהחלט אחד השיקולים החשובים בבחירת פסיכולוגית קלינית, אבל חשוב שלא יהיה היחיד. אין ספק שזה אכן מאוד עוזר, ומשרה הרגשה של ביטחון, ויוצר שפה משותפת, כשאת יודעת שהמטפלת שלך קרובה אלייך יותר בערכים, באמונות ובאורח החיים.

 

עם זאת, מעבר לכל ההגדרות, המגדרים, והגדרים - אחד השיקולים החשובים בבחירה של המטפלת נוגע לשאיפה לבחור מטפלת שיהיה לך חיבור טוב איתה, שתרגישי שיש לך שפה משותפת איתך, שהיא באה בגישה פתוחה, מקצועית, ואובייקטיבית ככל האפשר.

איך לבחור פסיכולוגית דתיה מומלצת או מטפלת רגשית דתיה בראש שלך?

אכן, ההחלטה יכולה להיות מאוד מבלבלת ומתעתעת. אנו בטיפול מחובר, נשמח לייעץ ולסייע לכם בדרך, ולהתאים לך מטפלת מתאימה. אנשי הצוות שלנו מומחים בעבודה עם הציבור הדתי, וכן עוברים הכשרות רבות וממושכות בתחומי טיפול רבים.

צרו קשר להתאמה של מטפלת או פסיכולוגית מומלצת בירושלים, או באיזור הצפון, הדרום או המרכז, וכן גם בטיפול אונליין.

נסיים בתפילה שנזכה לבינה היתרה, וללב המבין, לבחור בחירות שיהיו טובות עבורנו, ובע"ה נעשה ונצליח!

מטפלת רגשית דתית בטיפול לאמא ובת