top of page

מטפלים רגשיים ופסיכולוגים דתיים בבאר שבע, דימונה, ירוחם והדרום

יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי-

מהם האתגרים באיתור פסיכותרפיסט או פסיכולוג דתי בבאר שבע והסביבה?

פסיכולוגית דתית בקלינות שלנו בבאר שבע.jpg
צוות המטפלים והפסיכולוגים הדתיים שלנו בדרום - טיפול מחובר.jpg
יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי - קטן_edited.png

צרו קשר להתאמה של מטפלת או פסיכולוג דתי בבאר והדרום

איפה ואיך אפשר למצוא מטפל רגשי או פסיכולוג דתי בבאר שבע ובדרום?

כשם שאנחנו פונים לבעלי מקצוע בתחומים שונים, כך כשאנו חשים מצוקה או קושי כלשהו, ובייחוד כאשר הקשיים מתמשכים לאורך זמן כדאי לפנות לאיש מקצוע בתחום. זה יכול להיות למטפל רגשי, פסיכולוג, עובד סוציאלי קליני, או מטפלת באמנות.

ההתלבטות באיזה איש מקצוע לבחור, יכולה להיות לא פשוטה מסיבות רבות:

  •  זה יכול להיות קשור לחשש שיש לנו להתחיל טיפול

  • לקושי שלנו לשתף במה שאנחנו עוברים

  • לכך שיש הרבה פסיכולוגים ומטפלים כמו מטפלים דינמיים, מטפלי CBT, ולמי שלא בקי בתחום זה פעמים רבות מציף ומבלבל.

  • אם הטיפול הוא טיפול רגשי לילדים, אנחנו רוצים לבחור מטפל טוב שאנחנו יכולים באמת לסמוך עליו, עבור ילדינו - ונרצה לבחור עבורם את הטוב ביותר. 

אין ספק שלעיתים קרובות שיקול נוסף שנכנס לתמונה הוא זהות המטפל שאנחנו מפנים אליו.

 

בהחלט יכול להיות שחשוב לנו שהמטפל יהיה מטפל שמחזיק בערכים פחות או יותר דומים לערכים שלנו.

 

זאת כיוון שטיפול הוא תהליך מאוד אישי ורגיש, ועשוי להשפיע על נפש האדם באופן מעמיק.

לכן לאנשים דתיים או מסורתיים בדרום, כמו בכל איזור אחר, פעמים רבות חשוב לפנות למטפל דתי או לפסיכולוג דתי מבאר שבע או מאיזור הדרום, אך בלי להתפשר על רמת המקצועיות של המטפל.

אך עדיין זה לא פותר את הבעיה של כיצד למצוא ולבחור פסיכותרפיסט או פסיכולוגית דתית מתאימה בבאר שבע ובדרום.

טיפול מחובר - מטפלים רגשיים ופסיכולוגים דתיים בבאר שבע והסביבה

 

באיזור הדרום כמו בבאר שבע, דימונה, ירוחם והסביבה, לפעמים קצת יותר קשה לאתר מטפלים מתאימים, ונשמח לעזור לכם בכך.

 

באזור הדרום חלק מהיישובים מרוחקים יותר, ובאופן טבעי יש גם פחות מטפלים מאשר באזור המרכז. כשאנחנו מחפשים פסיכולוג דתי בבאר שבע עם מיומנות ספציפית, זה יכול להיות מורכב אפילו יותר.

כאן בטיפול מחובר עשינו את העבודה בשבילכם, איתרנו ובחרנו פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים דתיים בבאר שבע והסביבה מהשורה הראשונה, שגם מנוסים מאוד בעבודה עם הציבור הדתי והחרדי, וגם מומחים בגישות טיפול ממוקדות. אנחנו לא מתפשרים על המקצועיות של המטפלים שלנו. 

אם אתם מתלבטים איך להתקדם, אני מזמין אתכם להתקשר אלי. בשיחה קצרה, אוכל לתת לכם כיוון כיוון ראשוני, לעזור לכם לעשות סדר ולהבין איפה אתם עומדים, לאיזה כיוון כדאי ללכת, ובאיזה סוג טיפול מומלץ לבחור.

הייחודיות של 'טיפול מחובר' היא בכך שאנחנו עושים מאמץ רב לעשות התאמה טובה בין המטפל למטופל.

 

כשאתם מתקשרים למכון טיפול גדול, אם תעזו להעמיק ולשאול, תגלו שבדרך כלל האדם שעונה לכם לטלפון, לא ראה או פגש מעולם את המטפל עליו הוא ממליץ.

 

אנו נותנים דגש על ביצוע התאמה ממוקדת ואישית.

בואו לפגוש פסיכולוגים דתיים בבאר שבע.jpg

טיפולי CBT וטיפולים ממוקדים בבאר שבע והדרום

בטיפול מחובר, אנו מאמינים בעבודה בגישת טיפול ממוקדת. כשאנחנו מתלבטים לאיזה טיפול ללכת, כדאי להכיר, את שיטת CBT שהיא כיום אחת הגישות המוכחות שהוכחו מחקרית כיעילות ביותר בטיפול בקשיים רבים כמו חרדה, דיכאון טראומה ועוד.

 

גישה זו מתמקדת ישירות בשינוי המחשבות וההתנהגות שלנו.

 

כך למשל בטיפול קוגניטיבי התנהגותי המתמקד בדיכאון, המוקד יהיה פחות השורשים המעמיקים של הדיכאון בעומקי הנפש, ויותר בזיהוי דפוסי החשיבה וההתנהגות שלנו, שמחזקים ומשמרים את הדיכאון, כמו לישון כל הלילה, או מחשבות שליליות רבות על עצמנו.

 

גישה נוספת משמעותית מאוד בעבודה הממוקדת של טיפול מחובר, היא שיטת EMDR, והיא אחת משיטות הטיפול המומלצות ביותר בארץ ובעולם, לטיפול בחוויות טראומטיות וכן בקשיים נוספים.

לפעמים מספיקות כמה פגישות בלבד, בגישות הממוקדות הללו, ולעיתים הטיפול יהיה ממושך יותר, אם הנושא שאנחנו מטפלים בו הוא מורכב ומעמיק יותר.

הזמנה לפגוש פסיכולוג דתי בבאר שבע ובדרום.jpg

פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים דתיים מבאר שבע ועד הדן

לא כולם יודעים כי באר שבע זכתה לכינוי עיר האבות, והיא עיר של שלום. היא נקראת על שם הבאר של אברהם ושל יצחק, ועל שם השבועה שנשבעו לאבימלך, וברית השלום שכרתו ביניהם.

 

מעניין גם שהביטוי מדן (בצפון) ועד באר שבע (בדרום), מבטא כי פעם באר שבע היתה העיר הדרומית ביותר, אך כיום היא בירת הנגב, ויישובים רבים הם דרומיים הרבה יותר.

בהקשר זה, למי שמחפש מטפל מתאים בדרום כמו פסיכותרפיסט או פסיכולוג בדימונה או בירוחם, לפעמים יהיה שווה ליסוע למרחק רב, כדי להגיע לטיפול אצל מטפל טוב, אך ככל שהנסיעה ארוכה יותר, כך עשוי להיות מאתגר יותר להתמיד בטיפול לאורך זמן.

פסיכולוג דתי שמגיע אליך לדימונה עד הבית

אפשרות נוספת שכדאי לשקול כיום כשאתם מחפשים פסיכולוג דתי בבאר שבע והסביבה היא מפגש עם פסיכולוג אונליין. מניסיוננו במקרים רבים, הטיפול אונליין הוא יעיל מאוד, ולא נופל מטיפול פנים בפנים.

אני יודע שרבים מרגישים שלהיפגש מרחוק מפספס את חווית הטיפול, אך אם אתם גרים ביישוב מרוחק, הנסיעה יכול להיות מאוד מתישה, וגם היא פוגעת בחווית הטיפול. כשאנחנו יוצרים קשר טיפולי קרוב דרך טיפול בזום, אט אט המרחק נשכח, ומרגישים עם הזמן קרובים יותר ויותר. אם יש לכם התלבטות נוספת תוכלו גם לקרוא את המאמר המורחב על איך לבחור פסיכולוג בירושלים וברחבי הארץ.

מטפלת רגשית ופסיכולוגית דתית בבאר שבע, ירוחם והסביבה

ייתכן גם ואתם מטפלים דווקא מטפלת. 

 

זה לא נדיר וזה בהחלט מובן שמטופלת דתית תעדיף מטפלת או פסיכולוגית דתית שהיא אישה. זה מרגיש יותר פשוט ונכון לתקשר כך.

במפגש עם פסיכולוגית דתית בבאר שבע, תוכלי להרגיש בבית. היא מכירה לעומק גם את הקשיים והאתגרים של העולם הדתי, כמו גם את החוויה של לגדול ולחיות באיזור שלך. המפגש עם מטפלת רגשית שהיא אישה, יאפשר לך גם לדבר בקלות ובפתיחות רבה יותר גם על נושאים נשיים ואולי גם כאלו שנוגעים למיניות או לדימוי גוף שחשוב לך להעלות בטיפול, במידה ויש כאלה.

לעיתים יש גם גברים שיעדיפו מטפלת רגשית דתית, כיוון שהם מרגישים יותר בטוחים ורגועים עם דמות נשית. אם אתה או את מחפשים פסיכותרפיסטית או פסיכולוגית דתית מומלצת עבור עצמך או עבור ילדכם, בבאר שבע, דימונה והסביבה, נשמח לסייע לכם בכך.

התקשרו עכשיו להתייעצות ללא תשלום - בנוגע לפסיכולוגית דתיה או פסיכולוגים דתיים בבאר שבע

כיום יותר מאי פעם, יש גישות ושיטות טיפול רבות ומגוונות, שמתאימות לאנשים שונים במצבים שונים, ולכן חבל שתישארו עם הקושי שלכם ללא מענה.

נשמח לייעץ לכם, ולעזור לכם לעשות את הצעד הראשוני, כדי שתוכלו להתקדם. במידה ולא יהיה לנו מענה מתאים, נוכל לעזור לכם בהכוונה הראשונית, שתעזור לך למצוא את המענה במקום אחר.

אפשר להשאיר פרטים כאן, ונחזור אליכם בהקדם. בהצלחה רבה!

Image by Andreas Selter
bottom of page