top of page

מחפשים פסיכולוג חרדי או פסיכולוגית חרדית? הפסיכולוגים החרדים המומלצים שלנו למגזר

יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי-

על היתרונות בפניה לפסיכולוגית חרדית או מטפלת רגשית חרדית

ילדים חרדים בטיפול רגשי
יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

חדוה אזולאי

עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון של 10 שנים בתחום הטיפול. בוגרת לימודי
טיפול בגישה קוגנטיבית התנהגותית (CBT) לפי דרישות של מרכז איט"ה. בוגרת התוכנית התלת שנתית לטיפול זוגי ומשפחתי של מרכז י.נ.ר. משלבת טיפול באומנות לילדים עם הדרכת הורים
ומתמחה בטיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD), בהפרעות חרדה, דיכאון ומשברים נפשיים.
מאמינה בטיפול בגובה העיניים וביכולת של כל מטופל להגיע למקום טוב יותר .

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

ירושלים

0733747296

יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

יוסף קנטי

פסיכותרפיסט אינטגרטיבי, מוסמך בטיפול בהבעה ויצירה ופסיכודרמה (MA) ופסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית מטעם אונ' חיפה. משלב טיפול בסכמה תרפיה, וביופידבק. מטפל בילדים, נוער ומבוגרים. מאמין ביכולתו של האדם לקדם את השינוי הפנימי בחייו. אני כאן כדי לעזור לו, בעזרת אינטגרציה בין קשת רחבה של גישות טיפוליות באופן המותאם לכל אחד ואחד. מומחה בטיפול לציבור הדתי והחרדי.

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

אשדוד, טיפול אונליין

0733747292

יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

יהודית מסנר

יועצת חינוכית וביבליותרפיסטית M.A. ניסיון רב בטיפול פרטני והנחיית קבוצות. מתמחה במערכות יחסים במשפחה- הורות וזוגיות. מטפלת במצבי משבר, אובדן וטראומה. מלווה תהליכי קבלת החלטות, שינוי וצמיחה במעגלי החיים. משלבת כלים של הבעה ויצירה, חשיבה קוגנטיבית- התנהגותית וגישה נרטיבית מתוך תפיסה אמונית.

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

ירושלים וגבעת זאב

0733747289

יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

נחמה טל

מטפלת באמנות ומומחית EMDR בטיפול בילדים. מלווה נשים צעירות וילדים וילדים מן החינוך הרגיל והמיוחד, שחווים משברי חיים, מחלות וחוויות טראומטיות מסוגים שונים. מדריכת הורים. אופטימית, אנרגטית, ותמיד בלמידה תמידית. מתמחה בתוכנית מנדל למנהיגות חרדית, ולקראת דוקטורט בנושא פוסט טראומה בילדים.

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

ירושלים

0733747275

יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

שילה גולדמן

פסיכולוגית מנוסה, ניסיון רב עם ילדים, נערים ונערות. מטפלת בנשים, ומדריכת הורים ומטפלת בקשיים רגשיים: בעיות חברתיות, דימוי עצמי, חרדות, קשיי פרידה, ומומחית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעות ביו-פידבק ונוירו-פידבק (גישה מדעית ייחודית המאמנת מחדש את גלי המוח). משלבת גישה דינמית, CBT, אמנות ומיינדפולנס.

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

קרית שמואל - חיפה, טיפול אונליין

0733747215

יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

אודיה אורלנצ'יק

עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת בחשיבה דינמית ובגישה אינטרסובייקטיבית, בשילוב IPT, DBT ו- CBT. מלווה מזה שנים רבות נערות באתגרי גיל ההתבגרות: זהות עצמית, אובדנות, הפרעות אכילה, חרדות, וטראומות מיניות ואחרות. מלווה הורים בטיפול בהורות, הדרכות הורים. טיפול בשבילי הוא הזמנה למטופל לעצירה והקשבה במקום מכיל ובהתבוננות משותפת. מתרגשת בכל פעם מחדש לגלות שהקשר הייחודי בחדר הטיפול, מזמין למרחב בטוח שמאפשר החלמה, ריפוי וצמיחה. מתמקדת לרוב בעולמו הפנימי של המטופל, מבלי להתעלם מכך שלעתים יש גם צורך בגישה ישירה ובכלים מעשיים.

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

חיפה

0733747295

יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

רבקי דרוק

עובדת סוציאלית קלינית M.A. מטפלת בנוער, נשים ומדריכת הורים. מומחית בטיפול בפגיעות מיניות, חרדות, מצבי משבר וטראומה. בעלת ניסיון בעבודה עם מתבגרות וצעירות במצבי סיכון ומצוקה. מטפלת בגישה דינמית ובשילוב כלים השלכתיים. מנוסה בעבודה עם הציבור החרדי והדתי.

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

ירושלים, טיפול אונליין

0733747348

יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

יחזקאל טאניס

עו"ס קליני .M.S.W ומטפל קוגניטיבי התנהגותי מוסמך מטעם אוניברסיטת חיפה. חבר מומחה באיט״ה (אגודה ישראלית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי). נסיון רב שנים בבריאות הנפש עם הצבור הדתי והחרדי. מטפל בחרדות, OCD, פוסט טראומה, סכיזופרניה, דיכאון, שאלות זהות ועוד. משלב טיפול CBT, ACT, וטיפול פסיכו-דינמי. דוגל בטיפול שנעשה במיקצועיות, בשיתוף פעולה תוך שיח והקשבה הדדית.

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

מזכרת בתיה, ירושלים, טיפול אונליין

0733747286

יוסף סילאן - מטפל טיפול מחובר.jpg

ישראל יצחקי

עו"ס קליני MSW ומטפל CBT קוגניטיבי-התנהגותי בגישת הגל השלישי. ניסיון רב עם הציבור הדתי והחרדי, וכן עם פונים בשלבים שונים של תהליכי התשובה. מטפל בחרדות ודיכאון, דימוי עצמי, זהות, שייכות ומשמעות. משלב טיפול DBT, ACT, וטיפול דינמי קצר מועד ובהתאם לצורך. מאמין בכוחות הטמונים באדם ובהקשבה לחכמת הלב.

מקום הקליניקה:

טלפון ישיר לקליניקה של המטפל:

חריש

0733747298

האם מטופל חרדי צריך לפנות בהכרח לפסיכולוג חרדי או דתי? מה דרך המלך לעבודת המידות?

מחפשים פסיכולוג חרדי או פסיכולוגית חרדית? כנראה שיש לכם איזושהי התמודדות שכבר זמן מה מעסיקה אתכם, הגעתם להבנה שכדאי להתייעץ עם מומחה, או אולי הרב שלכם אמר שכדאי לחשוב על טיפול פסיכולוגי שיכול לעזור ולתת לכם תמיכה, תקווה, וכלים מקצועיים כדי להתמודד. יחד עם זאת, על אף ההתקדמות הרבה של העולם הטיפולי בשנים האחרונות, מחשבה על טיפול פסיכולוגי עדיין מעורר אצל רבים תחושות ורגשות של חשש או רתיעה, ויש שמעדיפים להמנע מטיפול.

 

התורה כמובן לא מדברת על טיפול רגשי במגזר החרדי, או על פניה אל פסיכולוגית חרדית או אל פסיכולוג חרדי, אבל היא מנחה אותנו "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", ואכן כיום הטיפול התפתח לידי אמנות ומקצוע שיש רבים שבקיאים בה ולומדים אותה שנים רבות. בין אם מדובר בטיפול פסיכודינמי או בטיפול קוגניטיבי התנהגותי אלו הם מיומנויות טיפול שדורשות לימוד, ויש ללמוד, לשנות ולשלש, כדי להיות בקיאים בהתמודדות בהן כדי לדעת לסייע באופן אחראי במצבים נפשים מורכבים. אפשר לומר שכשם שעלינו להיעזר לעיתים ברופאים בתחום רפואת הגוף, כך אנו נדרשים להיעזר בגורם מקצועי בתחום בריאות הנפש, שיסייעו לנו במלאכת עבודת המידות ותיקון הנפש.

 

כבר אמר שלמה המלך "דאגה בלב איש ישחנה - ודבר טוב ישמחנה" ודרש רש"י: "יעסוק בתורה - והיא תשמח את הדאגה שבלבו... ו... ישיחנה לאחרים...  ודבר טוב שינחמנו חבירו ישמח את הדאגה". נראה מכאן שמלבד חיזוק החיבור לתורה, יכולה להיות תועלת גם מקבלת עזרה מבחוץ.

טיפול רגשי במגזר החרדי: במה שונה ומתייחד הטיפול עם מטפלים חרדים ודתיים?

עם זאת, כשאנחנו ניגשים לבחור טיפול רגשי מתאים, חשוב לבחור פסיכולוג חרדי או דתי שמכיר לעומק ומכבד את העולם ממנו אתם מגיעים, ולא יראה את האמונה הדתית שלכם כדבר חיצוני או כאיזושהי תופעה פסיכולוגית גרידא. במהלך הטיפול, גם אם מדובר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, האדם פותח ונדרש לחשוף מול המטפל את עולמו הפנימי ומשתף בנימי נפשו. השאלה של זהות המטפל, בפניו אנו מנתחים ומעצבים מחדש את תפיסת עולמנו, היא נושא שמומלץ לשקול בכובד ראש, ולחשוב עליו מלכתחילה. זאת כדי למנוע את עוגמת נפש כאשר נדרשים להתחיל טיפול מחדש - "סוף מעשה במחשבה תחילה".

 

אמנם תמיד אפשר לפנות אל הפסיכולוגים של קופות החולים כדי לקבל מענה, אך כאשר פונים למטפלים פרטיים, הרשומה הרפואית גלויה לעיני המטפל עצמו בלבד, ולא משותפת לכלל מטפלי בריאות הנפש של הקופה, וכך נשמרת הדיסקרטיות ברמה הגבוהה ביותר. נוסף לכך, המפגש עם מטפלים חרדים או דתיים עשוי להקל מאוד כיוון שהם דוברים את השפה, ושותפים לערכים, למנהגים ולאורח החיים של הפונה. לכן יהיה קל הרבה יותר ליצור קשר עם פסיכולוג או פסיכולוגית חרדית, שיש להם הבנה מעמיקה ומתאפשר ליצור בקלות אמון וקשר קרוב - דבר שיחזק מאוד את איכות התהליך הטיפולי.

גם חרדים פונים כיום לפסיכולוג חרדי

איך למצוא מטפל חרדי או מטפלת חרדית שאוכל ללכת אליו בראש שקט?

מרכז טיפול מחובר נוסד בדיוק לשם כך. זו ההתמחות שלנו ואנחנו עושים רק את זה, לחבר אתכם למטפלים רגשיים ופסיכולוגים חרדים ודתיים שהם אנשי מקצוע מהשורה, מטפלי CBT ומטפלים פסיכודינמיים.

במחקר מקיף בקרב האוכלוסיה החרדית החסידית והליטאית על טיפול רגשי במגזר החרדי, שערך אלעד ברוכין מהצוות שלנו, הוא מצא כי כיום קיימת נכונות גבוהה יותר ויותר בציבור החרדי לפנות לטיפול, כאשר הוא מתקיים באופן של שמירת סודיות גבוהה, דבר המונע את הסטיגמה שיש לרבים לגבי טיפול נפשי. רבנים רבים במגזר החרדי מבינים את הערך שבכך, ולעיתים יעדיפו להפנות לטיפול אצל פסיכולוג חרדי מאשר לטפל בעצמם. כאשר מגיעים בהמלצת הרב, גדלה הנכונות של רבים להתגייס לתהליך.

כשאתם בוחרים את המטפל שלכם, חשוב לשים לב גם שהוא מומחה בבעיה שאיתה אתם מתמודדים בכדי שיוכל באמת לעזור, וכן שיש בידו כלים מגוונים לביצוע טיפולים ממוקדים ויעילים באמצעות גישות שונות כגון CBT, טיפול EMDR ועוד. כל המטפלים של טיפול מחובר הם בעלי תואר והכשרה מקצועית רחבה ומגוונת. מלבד זאת, גורם חשוב נוסף להצלחה של טיפול פסיכולוגי הוא ההתאמה בין המטפל למטופל, כי יצירה קשר חיובי וברית טיפולית היא אחד הגורמים החשובים להצלחה בהתמודדות עם הקשיים והאתגרים בחייכם.

איך פונים לטיפול עם מטפל רגשי חרדי או פסיכולוגית חרדית או דתיה אצל צוות טיפול מחובר?

 

שלבי הפנייה לצוות טיפול מחובר:

  1. השאירו לנו הודעה קולית, הודעת סמס או הודעה באתר בכדי שניצור אתכם קשר. תוכלו גם לקבוע ישירות זמן לשיחה טלפונית ביומן.

  2. אצור אתכם קשר לייעוץ ראשוני ומיפוי של האתגר שאיתו אתם מתמודדים, וננסה לחשוב יחד על פסיכולוג חרדי מתאים.

  3. מטפל חרדי או דתי יצור אתכם קשר בהתאם לבקשתכם.

ילד חרדי שופך ליבו

כיצד טיפול קוגניטיבי התנהגותי עם מטפל רגשי חרדי CBT - יכול לעצב מחדש את המחשבות שלך?

טיפול CBT או בעברית טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ידוע כיום כאחד הטיפולים היעילים והמוכחים לטיפול רגשי במגוון בעיות, והוא פופולרי מאוד בקרב הפסיכולוגים של ימינו, ומומלץ ביותר במצבים של התמודדות עם הפרעות חרדה, אובססיות, דיכאון, קשיים נפשיים ועוד. טיפול CBT, הניתן על ידי מטפלת או פסיכולוגית חרדית, מתאים מאוד לציבור החרדי, כיוון שהוא טיפול ממוקד והוא מגיע מגישה של אמון ביכולת הבחירה של המטופל והאדם וביכולתו לשנות ולשלוט על חייו גם אם עבר מה שעבר, ויהיה איך שיהיה, תמיד יש תקווה, ואפשר למצוא איך להאיר את הקשיים באור חדש.

 

בשונה מהטיפול הפסיכודינמי, טיפול CBT מתמקד הרבה פחות בדיבור על העבר. טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול לסייע בהבנת רגשות כפי שהם משפיעים על אופן הפעולה של המטופל.  הטיפול הקוגניטיבי שואף לשנות מחשבות שאינן מועילות למטופל על ידי התמרתן למחשבות מועילות והמבוססות על מידע אמיתי ומבוסס.

 

במהלך הטיפול, חזרה על שיטות עבודה ממוקדות היא מרכיב מרכזי של טיפול CBT ולכן כאשר מטפלים בבעיה מסוימת חשוב לשלב תרגול קבוע. תרגול חוזר מהווה תפקיד מכריע שכן טיפול קוגניטיבי התנהגותי מתרכז בעיקר ביצירת מחשבות והתנהגויות חדשות, והפנמה של דרך החשיבה או ההתנהגות החדשה דורשת תרגול והתמדה - "יגעת ומצאת תאמין". זה לא תמיד קל לשנות הרגלים - ולכן  יש לזכור וליישם את מה שלמדנו - עד שהדבר הופך לטבע שני שאנחנו לא חושבים עליו.

 

במצבים בהם יש חוויה של קושי בתרגול והרגשה שטיפול קוגניטיבי התנהגותי לא מצליח לעזור מספיק, נבדוק האם אופן החשיבה או ההתמודדות החדשה שסיגלנו לעצמנו מדוייקת ומתאימה. לעיתים נדרש לעשות שינוי הדרגתי, כי שינוי חד ומהיר מדי יהיה קשה ויכול לגרום למטופל למשבר. עדיפה התקדמות איטית והדרגתית, מאשר התקדמות ביום אחד, ממש כמו שבספירת העומר, אנו בונים בעצמנו קומה אחר קומה, עד ליום ה- 50, בו אנו מוכנים להיכנס בשער.

 

אחת הסיבות שמומלץ לפנות למטפלים חרדים או פסיכולוגים חרדים, היא משום שהם מכירים מקרוב את העולם הערכי והתורני, ויוכלו לייעץ בפשטות ובקלות לגבי התאמה של התנהגויות ומחשבות שנכונות לכם. זאת בעוד מטפל שלא מכיר את העולם החרדי לעיתים יתקשה בכך. כך למשל בטיפול ב- OCD, לעיתים המטופל ייעזר במטפל חרדי, כדי לזהות מה ההתנהגויות שנחשבות כמצווה, ומה כבר נחשב אובסיסיבי. למשל כמה פעמים הגיוני ליטול ידיים בבוקר. כך לדוגמא מטפל רגשי חרדי, יבין בנקל ש- 36 נטילות או בדיקות היא עניין מוגזם ולא הלכתי. אם תרצו לקבל פרטים נוספים על טיפול קוגנטיבי התנהגותי, תוכלו ליצור איתנו קשר להתייעצות ונחשוב יחד על פסיכולוגית חרדית או על פסיכולוג חרדי שיתאימו לכם.

מטפלת רגשית חרדית באמנות בסוכה

מה השיטה הטובה ביותר להתמודדות עם פוסט טראומה והתעללות? טיפול ממוקדים בשיטת EMDR

אירועים טראומטיים לא מעובדים יכולים לשבש ולפגוע באיכות חייכם. ייתכן ותחוו תחושות קשות כמו חרדה, סיוטי לילה, התקפי זעם ועוד - דבר המעיד על כך שכדאי לפנות לעזרה מקצועית . טיפול EMDR עוזר לעבד את הרגשות והתחושות הקשות, ולהקל מהצער הרב הנגרם מכך. שיטת אי אם די אר מספקת מענה עבור מגוון קשיים, ובייחוד עבור אירועים טראומטיים ומצבים של חרדה. זוהי גישה עוצמתית שיכולה להביא לתוצאות במקום שטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, לא הביא לתוצאות המיוחלות.

 

איך עובד המוח שלנו? כולנו לומדים התנהגות חדשה על ידי פיתוח רשתות עצביות חדשות במוח האנושי. חזרה תכופה על התנהגויות מחזקת את המערכת העצבית באמצעות מסלולי עצב המאפשרים לאות לנוע במהירות בצורה חלקה. בדיקו כמו ללמוד לרכב על אופניים או לנגן, ולכן קל יותר ללמוד כשאתה מתאמן. הזיכרון הוא התבנית של הרשת העצבית. במהלך פעילות הכוללת זיכרונות חוזרים, רשת עצבית אחת יכולה להיות מקושרת לרשת עצבית אחרת. לכן לעיתים גירוי ניטרלי עשוי לעורר חוויה טראומטית. במקרה של טראומה מתקבעים ומציפים את הזיכרון של האדם חוויות טראומטיות.

 

פרנסין שפירו (גם היא יהודיה כמובן!) גילתה ופיתחה את הגישה הזו לטיפול בטראומה. פרנסין אומרת שלכל אחד יש את היכולת לעבד את המידע ולהתגבר על חוויות קשות. היא קראה למודל שלה AIP: מודל עיבוד אדפטיבי. כאשר טראומה מפריעה לתהליך העיבוד המתרחש באופן טבעי, ובמצב כזה יתעוררו אצל האדם תסמינים פיזיולוגיים.

איך עובד עיבוד מחדש של תנועת עיניים? טיפול EMDR עוזר לעבד ולהפוך חוויות טראומטיות כואבות לחוויות רגשיות שאפשר לחיות איתן.  העיבוד מתבצע באמצעות גירויים בילטרליים הפועלים על שני צידי הגוף, והוא מומלץ על ידי גופים רבים כטיפול מועדף למצבי פוסט טראומה. הטיפול מתאים למבוגרים ואף לילדים.

טיפול לציבור החרדי - לקראת החג

מטפלת רגשית או פסיכולוגית ילדים חרדית לילדים ונוער

אחת החוויות הקשות להורה, היא לראות שלילד שלו קשה. לכל אדם ולכל נשמה יש תיקון שעליה לעבור בעולם הזה, ועלינו לעזור לו להבין מה הקשיים והאתגרים שהוא ניצב בפניהם ולתת לו כלים שילמדו אותו כיצד יוכל להתמודד איתם טוב יותר.

 

יש יתרון בפניה למענה טיפולי בגיל צעיר, כאשר הנפש עודנה בשלבי התעצבות וקלה יותר להשפעה ולשינוי, כפי שנאמר: "כחיצים ביד גיבור - כן בני הנעורים". מסיבה זו גם ייתכן ותרצו להפנות את ילדיכם אל פסיכולוגית חרדית או למטפל רגשי דתי האמון על דרך התורה והמצוות, ומכיר את אורח חייכם לפני ולפנים.

כיצד מתבצע טיפול פסיכולוגי לילדים?

פסיכולוגיה קלינית היא מדע הנפש, שהתפתח מאוד בשנים האחרונות, ויש לו הרבה מה להציע גם בתחום הטיפול בילדים ובגיל הרך. מטפלת רגשית בהבעה ויצירה יכולה להיות מה שאתם מחפשים, כיוון שילדים מתחברים ומתקשרים טוב יותר באמצעות משחק וטיפול באמנות. טכניקות שונות, כמו פיסול, יכולות לעזור להורים לראות את הילדים מנקודות מבט שונות. בטיפול דיאדי ההורה משתתף עם הילד, והם יכולים ליצור ביחד יצירה וכך לעבוד על הקשר ביניהם. ישנן גם גירסאות של טיפול קבוצתי לילדים ומתבגרים שיכולות לסייע במיומנויות חברתיות שונות. במקרים של חרדות או אובססיביות נוכל גם להיעזר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי המותאם לילדים.

 

האסטרטגיה הבלתי מובנית של טיפול באמנות תעזור להבין מה משפיע על הילד וכיצד הוא מתמודד כאשר נתקל בקשיים. אמצעי הטיפול הם מגוונים. מטפלים עשויים להציע לילדים משימות העתקה, השלמת תמונה או הנחיות לציור חפץ מסוים כגון חיה או ילד. לפעמים גם בחירה חופשית של תמונות וציורים יכולה לעזור לילד לבטא מחשבות לא מודעות בחופשיות.

 

טיפול התנהגותי יכול לעזור לילדים ללמוד לשפר התנהגות חיובית ולהסיר או להפחית התנהגויות לא רצויות. המטפל בדרך כלל עובד בשיתוף פעולה עם ההורים כדי ללמד ילדים מיומנויות התנהגות חדשות. חשוב לתת תמיכה הורית לילדים שמתרגלים מיומנות זו במהלך הטיפול ובבית. בילדים מבוגרים ומתבגרים, מטפלים לעיתים קרובות מכוונים את הילד והנער בכדי שיוכל ללמד את עצמו על בחירת בחירות בריאות.

 

ככל שהילד צעיר יותר, כך גדל הסיכוי שטיפול פסיכולוגי בילדים בדרך כלל יערב הדרכת הורים, כיוון שההורים מהווים חלק בלתי נפרד מחייו. הדינמיקה של יחסים משפחתיים לעיתים תעלה במהלך טיפול פסיכולוגי כחלק מהמאמץ לפתח אסטרטגיות לפתרון בעיות. בחירה בפסיכולוגית חרדית או דתיה תאפשר לכם לגשת לטיפול רגשי בראש שקט תוך הידיעה כי הפסיכולוגית הקלינית שמובילה את התערבות הפרטנית והמשפחתית נעשית תוך הבנה מעמיקה עם המרקם המשפחתי והדתי.

טיפול זוגי לחרדים - קדושת המשפחה

טיפול זוגי ומשפחתי לחרדים 

המשפחה לפני הכל!

קדושת וערך המשפחה היא אחת היסודות המרכזיים והחשובים בחברה החרדית והדתית. רבים יעשו מאמצים רבים לשמור על אחדות המשפחה בכל מחיר. עם זאת, בכל משפחה עשויים להיווצר על השנים מורכבויות רבות שיכולים להגיע למצבים שמקשים על התפקוד, והתקשורת, ויכולים להגיע אף למצבים של משבר.

 

במצבים כאלה אפשר להיעזר בגורם מקצועי כדי לקבל תמיכה וליווי על ידי מטפל זוגי ומשפחתי חרדי. הטיפול המשפחתי והזוגי, הוא תחום של טיפול פסיכולוגי שפותח מאוד בשנים האחרונות. האגודה לטיפול משפחתי מחמירה מאוד בדרישותיה, והיא מסמיכה מטפלים זוגיים ומשפחתיים רק לאחר שלמדו בתוכנית מוכרת 3 שנים, ועברו עוד 250 שעות של הדרכות שונות. אם פעם היה הדבר נדיר, כיום יש אפשרות לפנות למטפל זוגי חרדי שיסייע לכם באתגרים שעומדים בפניכם.

התחלה של טיפול זוגי לחרדים? יפה שעה אחת קודם

זוגות רבים מתעכבים עם הפנייה אל טיפול פסיכולוגי, והם פונים לעזרה מקצועית רק אחרי שכבר נוצרו מטענים ושהמצב ממש חמור. כדאי לפנות כשהמצב עוד יחסית לא כל כך גרוע, וכיום רבים ממלצים להתייעץ עם פסיכולוגית חרדית כמה שיותר בשנה הראשונה של הנישואין, כדי לבנות את הקשר מראש בצורה בריאה ומוצלחת. כאשר ניגשים לטיפול זוגי נדרשים מאמץ ומחויבות ומאמץ ניכרים מכל הצדדים בכדי שהטיפול יהיה מוצלח.

 

אם אתם מיואשים, שאלו את עצמכם את שאלת הנס. "לו היה קורה נס - מה הייתי רוצה שיהיה? כיצד הדברים היו שונים?". שאלת הנס יכולה להיות שיטה יעילה מאוד לעזור את החלומות והמשאלות שלכם. במהלך טיפול זוגי או משפחתי, זה עשוי לעזור לכם להבין מה אתם צריכים כדי לבנות מערכת יחסים בריאה.

 

פניה למטפל רגשי חרדי מקצועי - המומחה בטיפול זוגי לחרדים, תסייע לכם להיות יותר רגועים ולדעת שהמטפל מנחה אתכם בדרך ישראל סבא, ושותף לערכים שחשובים לכם. יש היום יותר ויותר רבנים מהציבור הליטאי והחסידי שמפנים למטפל משפחתי וזוגי מתוך הבנה שהוא יכול לסייע במצבים שיש התמודדות עם משבר משפחתי.

אישה תורנית אומרת תהילים

טיפול פסיכולוגי לאישה החרדית - לאורך מעגל החיים

האם את מחפשת פסיכולוגית חרדית? החיים מציבים בפנינו אתגרים רבים, ועל אף שאנחנו מאוד חזקות,  ולפעמים גם אנחנו זקוקות לטיפול ומבקשות לקבל תמיכה ומענה טיפולי. האתגרים הם שונים ומשתנים לאורך מעגל החיים.

 

ישנם צמתים רבים שיכולים להביא אותך לחפש אחר פסיכולוגית קלינית מתאימה. אישה יכולה לחוות קשיים במהלך הילדות, הנערות, ההתבגרות, תקופת השידוכים, שאלת בחירת המקצוע, בטיפולי פוריות, דיכאון אחרי לידה, התמודדויות שקשורים לזוגיות, להורות (הדרכת הורים), וכן בגילאים מבוגרים יותר בשנות הזקנה.

 

הטיפול באישה חרדית דורש מיומנות רבה, הבנה וכבוד רב לעולם הדתי ממנו היא מגיעה. טיפול פסיכולוגי כזה דורש רגישות ומיומנות רבה, ולפעמים יש להלך בין הטיפות ולטוות בחוט של זהב, את הדרך שתסייע לך להגיע לאיזון בנפשך, תוך שמירה על ההלכה, ועל העקרונות שחשובים לך.

אנו כאן כדי לסייע, ללוות, ולתמוך, והשאיפה שלנו היא שנצליח בעזרת השם למצוא מטפלת רגשית חרדית או פסיכולוגית חרדית לשביעות רצונך ברחבי הארץ באיזור המרכז, ירושלים, השפלה, השרון, הצפון והדרום.

טיפול רגשי לגבר החרדי - על ידי מטפלים רגשיים ופסיכולוגים חרדים

כיום יותר מאשר אי פעם, גברים חרדים כבר לא מפחדים לפנות לטיפול, ופונים כדי לקבל תמיכה מגורם טיפולי מקצועי כזה או אחר בתחום בריאות הנפש. גברים מן הציבור החרדי וגם הדתי, מתמודדים עם אתגרים שונים במהלך חייהם, כמו דיכאון,חרדה, טראומה, חתונה, בניית קשר זוגי, חינוך הילדים, ולעיתים לצערנו גם פרידה וגירושין.

 

עם זאת, לעיתים יש הפונים לעיתים אל מטפלים לא מקצועיים דיים או שלא מבינים לעומק את האדם החרדי, מביאים רבים לעבור מטיפול לטיפול, וזה עשוי להביא את המטופל לאבד תקווה. לכן, פיתוח של מענה רגשי שרואה את האדם החרדי ובקי בדרך חייו על בוריו "כשבילי דנהרדעא" - הוא מה שמנחה אותנו. זאת מבלי להתפשר על איכות הטיפול.

 

אם אתה גבר חרדי או דתי, נשמח לעשות את המירב כדי לסייע לך למצוא פסיכולוג חרדי או דתי באיזור מגוריך. בין אם זה פסיכולוג חרדי בירושלים, במרכז, בצפון, ובדרום. זאת כמובן תוך שמירה על דיסקטריות וסודיות רבה.

פסיכולוגיה יהודית: אין ייאוש!

טיפול פסיכולוגי על פי גישתה של הפסיכולוגיה היהודית שמה כנר לרגליה תקווה ואמונה ביכולתו של המטופל לצמוח, ולהצליח להתמודד עם הניסיונות והאתגרים, תוך שהטוב שבו, החלק הנשמתי מאיר בו, גם אם נראה שאפסה התקווה ושלא נשאר בו אף מעט טוב.

 

רבים מן הציבור החרדי פונים אלינו לאחר המלצה מן הרב שלהם, או באופן עצמאי, בבקשה למצוא מטפלים חרדים.

 

כיום יותר מאי פעם עומדות לרשותינו אפשרויות טיפוליות רבות, ונשמח לסייע לכם למצוא טיפול רגשי במגזר החרדי עם פסיכולוג או פסיכולוגית חרדית שיוכל להבין אתכם לעומק ולתת את המענה המקצועי והמתאים ביותר לשביעות רצונכם.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

מטפלים דתיים ופסיכולוגים בירושלים

פנייה פסיכולוג חרדי פסיכולוגית חרדית
יואב אריה לוי - טיפול נפשי לציבור הדתי - קטן_edited.png

צרו קשר להתאמה של פסיכותרפיסט או פסיכולוג חרדי או דתי

bottom of page